Skocz do zawartości

Zdjęcie

Świadczenie postojowe - komu przysługuje, ile wynosi, jak wypełnić wniosek?

24 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672185 postów

Napisano 02 kwiecień 2020 - 19:49

Świadczenie postojowe jest jedną z form wsparcia osób, które utraciły przychody wskutek epidemii koronawirusa SARS-CoV-2. Podpowiadamy ile wynosi świadczenie postojowe, kto może się o nie ubiegać i jak wypełnić odpowiedni wniosek.

Powrót do artykułu: Świadczenie postojowe - komu przysługuje, ile wynosi, jak wypełnić wniosek?

#2 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 02 kwiecień 2020 - 19:49

W ustawie nie ma nic o tym, że postojowe dot. tylko samozatrudnionych jest tylko informacja, że przysługuje przedsiębiorcom prowadzącym działalność gospodarczą od 1 lutego 2020. Skąd ta informacja o samozatrudnionych?

#3 Guest_Ryszard

Guest_Ryszard
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2020 - 10:37

Pobieram emeryturę i prowadzę jednoosobową działalność gospodarcza czy należy mi się postojowe,obroty w marcu spadły ok 80% w porownaniu do lutego 2020Prosze o odpowiedz.

#4 Guest_ryszard

Guest_ryszard
  • Goście

Napisano 04 kwiecień 2020 - 11:49

Pobieram emeryturę i prowadzę jednoosobową działalność gospodarcza czy należy mi się postojowe,obroty w marcu spadły ok 80% w porownaniu do lutego 2020Prosze o odpowiedz.

#5 Guest_Leszek

Guest_Leszek
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2020 - 12:35

Świadczenie przysługuje osobie (pod warunkiem, że nie podlega ubezpieczeniom społecznym z innego tytułu):

#6 Guest_Maria

Guest_Maria
  • Goście

Napisano 05 kwiecień 2020 - 19:16

Jestem ubezpieczona w KRUS, prowadzę 1 osobową działalność gospodarczą przychód/rozchód, moje dochody w marcu 0.00 zł, czy przysługuje mi świadczenie postojowe.

Jeżeli tak to gdzie mam złożyć wniosek i który jest adekwatny

#7 Guest_BartekKrk

Guest_BartekKrk
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2020 - 09:12

Prowadze jednoosobowa dzialalnosc goapodarcza i rozliczam sie w formie karty podatkowej. Ze wzgledu na zaistniala sytuacje z epidemia, moje obroty od stycznia byly tak niskie ,ze mam zaleglosci w zus i us. Czy w tym wypadku nalezy mi sie roqniez swiadczenie postojowe i bedzie wyplacone?

#8 Guest_Mama

Guest_Mama
  • Goście

Napisano 08 kwiecień 2020 - 20:57

Witam jestem zatrudniona na jedna czwarta etatu czy należą mi się jakieś pieniądze gdyż w branży turystycznej wszystko stanęło i obecnie nie mam żadnych dochodow

#9 Guest_Rafał

Guest_Rafał
  • Goście

Napisano 14 kwiecień 2020 - 08:53

Jestem ubezpieczony w KRUS. 1300 o kwota brutto, czy netto? Czy kwota podana w projekcie ustawy będzie pomniejszona o podatek dochodowy i ubezpieczenie zdrowotne? Niektóre artykuły podają, że to kwota brutto, czyli dostane mniej niż 1300 zł?

#10 Guest_Dana

Guest_Dana
  • Goście

Napisano 06 maj 2020 - 17:02

czy jeśli moje przychody a działaności spadły do zera i nadal stan się utrzymuje nalezy mi się postojowe?

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 maj 2020 - 08:03

Czy jeśli po odwieszeniu dziaLalności w maju, mój dochód miesięczny wynosi 240 zł,mogę starać się o świadczenie postojowe?Zawieszoną działalność miałam w marcu i kwietniu.Czy w maju mogę być zwolniona z opłayy ZUS-u?

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 maj 2020 - 08:03

Czy jeśli po odwieszeniu dziaLalności w maju, mój dochód miesięczny wynosi 240 zł,mogę starać się o świadczenie postojowe?Zawieszoną działalność miałam w marcu i kwietniu.Czy w maju mogę być zwolniona z opłayy ZUS-u?

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2020 - 06:42

Dlaczego mój wniosek mógł zostać odrzucony, jeżeli moje przychody spadły o 18%?

#14 Guest_Oliwia

Guest_Oliwia
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2020 - 06:42

Dlaczego mój wniosek mógł zostać odrzucony, jeżeli moje przychody spadły o 18%?

#15 Guest_Oliwia

Guest_Oliwia
  • Goście

Napisano 01 czerwiec 2020 - 06:43

Dlaczego mój wniosek mógł zostać odrzucony, jeżeli przychody spadły o ponad 18%?

#16 Mar-Tax

Mar-Tax

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 741 postów
  • LokalizacjaJelenia Góra

Napisano 01 czerwiec 2020 - 08:43

Dlaczego mój wniosek mógł zostać odrzucony, jeżeli przychody spadły o ponad 18%?

Może dlatego, że to nie jedyny warunek aby się należało  :blink:

"Mar-Tax" Biuro Rachunkowe Jelenia Góra

http://martax.jgora.pl

https://www.facebook.com/biuro.martax

#17 Guest_prezes zusu

Guest_prezes zusu
  • Goście

Napisano 22 czerwiec 2020 - 17:05

Oliwio, może napisałaś wniosek na złym druku, a może nie tym kolorem długo pis-a

#18 Guest_prezes zusu

Guest_prezes zusu
  • Goście

Oliwio, może napisałaś wniosek na złym druku, a może nie tym kolorem długo pis-a

#19 Guest_prezes zusu

Guest_prezes zusu
  • Goście

#20 Guest_prezes zusu

Guest_prezes zusu
  • Goście

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych