Skocz do zawartości

Zdjęcie

Mikrofirmy zwolnione z ZUS przez 3 miesiące (marzec, kwiecień, maj)

wróć do serwisu Moja Firma 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Moja Firma

Admin Moja Firma

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 102955 postów

Napisano 30 marzec 2020 - 10:17

Mikrofirmy będą mogły skorzystać ze zwolnienia z ZUS. Uchwalona w sobotę przez Sejm tarcza antykryzysowa zakłada zwolnienie mikrofirm do 9 osób ze składek do ZUS przez 3 miesiące (marzec, kwiecień i maj).

Powrót do artykułu: Mikrofirmy zwolnione z ZUS przez 3 miesiące (marzec, kwiecień, maj)

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 marzec 2020 - 10:17

A zwolnienie dotyczy mikrofirm w ramach ustawy ( średnioroczne zatrudnienie za rok ubiegły....) , czy na dany miesiąc np. marzec 2020 ?

#3 Guest_Krzysz

Guest_Krzysz
  • Goście

Napisano 30 marzec 2020 - 11:11

Właśnie, brak jest konkretnej informacji. Ale z kolei nie dałoby się przetrwać, że średnią 1300 zł brutto na miesiąc. Więc uważam, że 15.600 zł dotyczy skali miesięcznej.

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 marzec 2020 - 17:52

Czy jest gdzieś dostępny wniosek ZUS dotyczący kwestii zwolnienia z opłacania składek na 3 miesiące? Z góry dziękuję.

#5 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 30 marzec 2020 - 19:35

A zwolnienie dotyczy mikrofirm w ramach ustawy ( średnioroczne zatrudnienie za rok ubiegły....) , czy na dany miesiąc np. marzec 2020 ?

Ciągle mówi się o mikro firmie zatrudniającej do 9 osób , nikt niestety nie mówi czy jest to 9 osób czy 9 pełnych etatów , to jest zasadnicza różnica mam 10 osób lecz w przeliczeniu na pełne etaty to 7,85 .Jak to interpretować ?

#6 Guest_Mariusz

Guest_Mariusz
  • Goście

Napisano 31 marzec 2020 - 13:28

Dzień dobry Prowadzę jednoosobową działalność. Mój przychód w lutym przekroczył 3 krotność ale wtedy jeszcze nic takiego się nie działo, w marcu spadek o 70% już wiem że w kwietniu będzie to spadek o 100% Czy można będzie uzyskać zwolnienie z ZUS i tzw postojowe od kolejnego miesiąca czyli tylko za kwiecień i maj ?

#7 Guest_rena

Guest_rena
  • Goście

Napisano 03 kwiecień 2020 - 16:10

Czy jest gdzieś dostępny wniosek ZUS dotyczący kwestii zwolnienia z opłacania składek na 3 miesiące? Z góry dziękuję.

Tak jest na stronie ZUSu

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych