Skocz do zawartości

Zdjęcie

Tarcza antykryzysowa. Sejm uchwalił specustawę o wsparciu dla firm

wróć do serwisu Księgowość 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198501 postów

Napisano 29 marzec 2020 - 08:20

W sobotę nad ranem Sejm uchwalił ustawę wspierającą firmy w związku z epidemią koronawirusa. Ustawa jest najważniejszą częścią tzw. tarczy antykryzysowej. Nowe regulacje m.in. zwalniają mikrofirmy i samozatrudnionych z płacenia ZUS przez 3 miesiące, przewidują także wypłacanie świadczenia postojowego.

Powrót do artykułu: Tarcza antykryzysowa. Sejm uchwalił specustawę o wsparciu dla firm

#2 Guest_Ryszard

Guest_Ryszard
  • Goście

Napisano 29 marzec 2020 - 08:20

Zobaczcie takie Państwo było mlekiem i miodem płynące, że rozdawali socjale na lewo i prawo, a pomoc dla ludzi najgorsza w całej normalnej Europie? Służba zdrowia dostała wielkie nic? Ja na miejscu pracowników, szczególnie tych z niskimi płacami, wolałbym pójść na L4 niż ryzykować zdrowie (szczególnie rodziny).

#3 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 29 marzec 2020 - 09:52

Obowiązek składania - czy sporządzania sprawozdań - bo to jest różnica zasadnicza ...

#4 Guest_Alojzy

Guest_Alojzy
  • Goście

Napisano 29 marzec 2020 - 23:09

W razie problemów ze zrozumieniem ustawy bądź ustaleniem praw jakie nam przysługują, proponuję zajrzeć na solidnyprawnik.com, znaleźć adwokata z okolicy i poradzić się w swojej sprawie.

#5 Guest_Michał

Guest_Michał
  • Goście

Napisano 30 marzec 2020 - 08:32

Dzień dobry, mam pytanie odnośnie akapitu "a także dofinansowanie wynagrodzeń pracowników – do wysokości 40 proc. przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia i uelastycznienie czasu pracy – dla firm w kłopotach.". Czy to jest netto czy brutto dla pracownika?

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 30 marzec 2020 - 19:15

Ciągle mówi się o mikro firmie zatrudniającej do 9 osób , nikt niestety nie mówi czy jest to 9 osób czy 9 pełnych etatów , to jest zasadnicza różnica mam 10 osób lecz w przeliczeniu na pełne etaty to 7,85 .Jak to interpretować ?

#7 Guest_Jacek

Guest_Jacek
  • Goście

Napisano 30 marzec 2020 - 19:21

Ciągle mówi się o mikro firmie zatrudniającej do 9 osób , nikt niestety nie mówi czy jest to 9 osób czy 9 pełnych etatów , to jest zasadnicza różnica mam 10 osób lecz w przeliczeniu na pełne etaty to 7,85 .Jak to interpretować ? czy ktoś może mi to wyjaśnić ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych