Skocz do zawartości

Zdjęcie

Podpis elektroniczny - warto wyrobić?

7 odpowiedzi w tym temacie

#1 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 741 postów

Napisano 16 marzec 2020 - 18:03

Warto wyrobić podpis elektroniczny? Znajomi z branży często je zachwalają, jednak ja jakoś nie czułem potrzeby, aby go zakładać. Jest on sporym uproszczeniem i warto pomyśleć nad jego założeniem? 

#2 karh.pl

karh.pl

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 61 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 16 marzec 2020 - 19:49

Wszystko zależy jaka to branża. Taki podpis ma naprawdę sporo zalet - główną jest możliwość załatwiania wielu spraw urzędowych przez internet, nawet z własnego domowego zacisza. Z drugiej strony należy też pamiętać o pewnej wadzie, jaką jest konieczność zakupu i stosowania odpowiedniego sprzętu (np. tokeny, karty, czytniki) - wstępny koszt to ok. 300 zł brutto, w następnych latach należy odnawiać abonament podpisu (kosztuje to w granicach 120 zł).

Adwokat dr Aleksandra Rychlewska-Hotel kancelaria Katowice

ul. Gliwicka 6/2a

40-079 Katowice

tel. +48 323070094

https://katowice.karh.pl/

#3 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 769 postów

Napisano 28 marzec 2020 - 11:18

Nie jest to na pewno coś, bez czego nie da się przeżyć, ale w moim przypadku akurat się bardzo przydaje. Dzięki niemu miesięcznie zaoszczędzam z pewnością ładnych kilka godzin, więc warto zastanowić się, czy nie będzie to dla ciebie sporym uproszczeniem, bo samo wyrobienie podpisu nie jest drogie. 

#4 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 741 postów

Napisano 29 marzec 2020 - 17:16

Czymś się różni to, gdzie się wyrabia taki podpis? Chyba żadnej różnicy nie ma to, do kogo z tym się zgłoszę? 

#5 luke45

luke45

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1144 postów

Napisano 14 kwiecień 2020 - 08:42

Warto, przydaje się w wielu sytuacjach.

Always look on the bright side of life!

#6 zimbol

zimbol

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 741 postów

Napisano 18 kwiecień 2020 - 13:39

Zna ktoś odpowiedź na moje ostatnie pytanie? 

#7 Naster

Naster

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 769 postów

Napisano 19 kwiecień 2020 - 15:18

Sam podpis nie będzie się różnił w zasadzie niczym, bo tak naprawdę nie ma czym. Różnica może być jednak w samym podejściu do klienta i w czasie wykonywania usługi oraz cenie. Dlatego warto chwile się zastanowić, zamiast od razu wybierać pierwszą lepszą firmę wykonującą podpis elektroniczny. Ja przeglądnąłem kilkanaście ofert z okolicy (jestem z Wrocławia) i okazało się, że najodpowiedniej było wybrać https://netvet.pl/- można u nich wygodnie umówić wizytę na daną godzinę u siebie w firmie, czy domu, więc jest to najbardziej wygodne, bo samemu nie trzeba nigdzie jechać. Podpis elektroniczny to tylko chwila, głównie polega to na sprawdzeniu Twojej tożsamości.

#8 dzaccerini

dzaccerini

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 16 postów
  • LokalizacjaWrocław

Napisano 26 kwiecień 2020 - 00:01

Po raz pierwszy przeczytałam o elektronicznym podpisie na blogu http://newbrands.pl/...odzenia-z-domu/. Podoba mi się koncept. Postaram się wyrobić bezpieczny podpis elektroniczny. Do tej pory korzystałam z tego zwykłego, ale dokumentów do zus np. już nim nie podpiszę. Teraz już się upewniłam,  że jest to bezpieczne i należy iść z duchem czasu. 

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych