Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zasiłek opiekuńczy (z powodu COVID-19) dla rodziców dzieci do 12 roku życia

wróć do serwisu Kadry 23 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516448 postów

Napisano 13 marzec 2020 - 07:51

Minister Rozwoju poinformowała o zmianie specustawy ws. koronawirusa, dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał z powodu konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem do 12 r. życia. Obecnie limit wieku dziecka wynosi 8 lat.

Powrót do artykułu: Zasiłek opiekuńczy (z powodu COVID-19) dla rodziców dzieci do 12 roku życia

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 marzec 2020 - 07:51

Macie nieaktualne dane - minister jednak wycofała się z tej deklaracji i pozostaje tak jak było na początku - zasiłek tylko dla rodziców dzieci do 8 roku życia..

#3 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 13 marzec 2020 - 10:46

Witam, 

Czy osoby prowadzace wlasna dzialalnosc gospodarcza moga zlozyc wniosek online przez zus pue? 

#4 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 13 marzec 2020 - 10:46

Witam, 

Czy osoby prowadzace wlasna dzialalnosc gospodarcza moga zlozyc wniosek online przez zus pue? 

#5 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5562 postów

Napisano 13 marzec 2020 - 10:49

Tak, mogą

#6 Guest_Agnieszka

Guest_Agnieszka
  • Goście

Napisano 13 marzec 2020 - 10:55

Czy mozna udostepnic link do miejsca, z ktorego mozna zlozyc wniosek?

#7 Guest_Gorg

Guest_Gorg
  • Goście

Napisano 14 marzec 2020 - 10:46

Taki zasiłek już jest - 500+. I to nawet dla rodziców dzieci do 18 roku życia.

#8 Guest_nicrem76@gmail.com

Guest_nicrem76@gmail.com
  • Goście

Napisano 14 marzec 2020 - 11:51

jesli dziecko nie chodzi do przedszkola to nie przysługuje?

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 marzec 2020 - 11:58

jesli dziecko nie chodzi do przedszkola to nie przysługuje?

Musisz napisać wyjaśnienie, dlaczego osoba, która do tej pory zajmowała się dzieckiem, nie może nadal sprawować nad nim opieki.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 marzec 2020 - 08:11

A co w przypadku gdy mam dzieci w wieku 9 lat i 14 lat?? Paranoja, jaka różnica między dzieckiem 8 a 9 lat? Zasiłek powinien dotyczyć dzieci szkoły podstawowej.

#11 Guest_madzia

Guest_madzia
  • Goście

Napisano 15 marzec 2020 - 18:23

a jesli mam dziecko 3 letnie i nie uczeszcza do żłobka tylko jest pod opieka dziadka 76 lat w dni mojej pracy to nalezy mi sie opieka

#12 Guest_samotny ojciec

Guest_samotny ojciec
  • Goście

Napisano 16 marzec 2020 - 08:29

Najlepsze jest to ,że opiekuję się samotnie niepełnosprawnym 11 letnim synem z spektrum autyzmu i muszę go zostawić samego w domu i iść do pracy w ZUS powiedziano " niestety ustawodawca nie przewidział takich przypadków"

#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 marzec 2020 - 10:59

Dzieci w wieku 10 i 12 lat. I co? mam zapierniczać, bo się zawali swiat a dzieci w domu zostawić??

#14 Guest_Gusia

Guest_Gusia
  • Goście

Napisano 16 marzec 2020 - 14:14

mam 9-letnie dziecko i co z opieką nad nim? nie mam jej z kim zostawić ?co z zasiłkiem ?

#15 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 16 marzec 2020 - 14:44

LUDZIE! Jest jasno określone, że dodatkowy zasiłek opiekuńczy dotyczy dzieci do 8 lat!!!!

Nie uwzględniono tam dzieci w wieku 9,10,11 czy ilu Wy tam chcecie lat.

Od kilku dni zadajecie te same pytania i nawet się nie pofatygujecie żeby przeczytać inne posty gdzie odpowiedzi były już udzielone wiele razy na te same pytania co Wasze........

Co my mamy na tym forum poradzić, że Wasze dzieci mają więcej niż 8 lat?! My ustawy nie zmienimy......

Macie urlopy, L4, urlopy bezpłatne, kombinujcie jeśli nie macie z kim dzieci zostawić.

#16 Guest_Pingwiniak

Guest_Pingwiniak
  • Goście

Napisano 16 marzec 2020 - 19:26

Całkowity brak wyobraźni. Mam 9 letnie dziecko i schorowanych rodziców którzy zajmują się nim gdy ja codziennie jestem w pracy. Skorzystam z opieki 2 dni i co dalej....? Aha! Trzeba znaleźc sobie chorobę? Najlepiej głowy bo jej nikt nie sprawdzi i udowodni. A w pracy? Leserzy, tzw. wiecznie chorzy i samoluby. Ich nigdy nie ma w pracy... I koleżanki bezwzględnie wykorzystujące 14 dni opieki jednorazowo nie dając szans na oddech i skombinowanie opieki nad dziećmi innym. Mówicie o "solidarnosci w czasach zarazy"? Nie ma czegoś takiego. Instynkt samozachowawczy jest ponad to! Rządzący przemyślcie specustawę i wprowadzcie zmiany...!!!!!!

#17 Guest_Rodzic

Guest_Rodzic
  • Goście

Napisano 17 marzec 2020 - 19:32

Witam! Proszę mi powiedzieć czy zasiłek opieki nad dzieckiem do lat 8-miu które uczęszczało do przedszkola przysługuje dla rodzica który pracuje na umowę o pracę gdy drugi rodzic nie jest zatrudniony bądź w jakich sytuacjach mogłoby przysługiwać. Pozdrawiam

#18 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 marzec 2020 - 11:44

Witam! Proszę mi powiedzieć czy zasiłek opieki nad dzieckiem do lat 8-miu które uczęszczało do przedszkola przysługuje dla rodzica który pracuje na umowę o pracę gdy drugi rodzic nie jest zatrudniony bądź w jakich sytuacjach mogłoby przysługiwać. Pozdrawiam

Nie przysługuje zasiłek. Drugi rodzic może zająć się dzieckiem. Chyba, że udowodnisz, że ten drugi rodzic, niepracujący z jakiegoś ważnego powodu nie może zająć się dzieckiem.

#19 Guest_radzio

Guest_radzio
  • Goście

Napisano 18 marzec 2020 - 15:22

no to pięknie to niech teraz przyjdzie i odrabia z moim lekcje podam konta mailowe itd

#20 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 marzec 2020 - 16:03

czyli >8-12 lat jak rodzice pracują to jeden jest zmuszony brać urlop / to gdzie publikują te spec ustawy medialnie niejasne

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych