Skocz do zawartości

Zdjęcie

Kwarantanna dziecka i zamknięcie szkoły, przedszkola, żłobka - zasiłek opiekuńczy

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672190 postów

Napisano 12 marzec 2020 - 11:12

Objęcie dziecka kwarantanną z powodu podejrzenia zarażenia koronawirusem lub zamknięcie szkoły, przedszkola czy żłobka z powodu epidemii uzasadnia wypłatę zasiłku opiekuńczego. Jakie dokumenty należy złożyć, aby uzyskać świadczenie?

Powrót do artykułu: Kwarantanna dziecka i zamknięcie szkoły, przedszkola, żłobka - zasiłek opiekuńczy

#2 Guest_Ciekawa

Guest_Ciekawa
  • Goście

Napisano 12 marzec 2020 - 11:12

Mąż pracuje w przedszkolu. Jednak tylko przez pierwszy tydzień ma wolne, od 23 marca normalnie wraca do pracy. Jak wypisać wniosek o opiekę w takim wypadku, gdy ojciec dziecka w pierwszym tygodniu jest na pełnopłatnym wolnym?

#3 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5630 postów

Napisano 12 marzec 2020 - 11:15

Przecież ojciec nie musi nic wypełniać skoro ma wolne.

#4 Guest_Ciekawa

Guest_Ciekawa
  • Goście

Napisano 12 marzec 2020 - 11:17

tylko tydzień ma wolne. a w drugim tygodniu co? Chodzi mi o to jak ja mogę wypisać wniosek, a nie mąż

#5 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5630 postów

Napisano 12 marzec 2020 - 11:20

Masz jeszcze na to ponad tydzień czasu. A wypisujesz 23-25

#6 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 marzec 2020 - 11:25

Szanowna Pani, to że mam tydzień czasu to nie oznacza, że nie mogę zorientować się w temacie co zrobić aby moje dziecko nie pozostało bez opieki. Proszę czytać ZE ZROZUMIENIEM pytanie dotyczy wypisania wniosku przeze mnie a nie przez męża!

#7 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5630 postów

Napisano 12 marzec 2020 - 11:36

Mąż pracuje w przedszkolu. Jednak tylko przez pierwszy tydzień ma wolne, od 23 marca normalnie wraca do pracy. Jak wypisać wniosek o opiekę w takim wypadku, gdy ojciec dziecka w pierwszym tygodniu jest na pełnopłatnym wolnym?

SZANOWNA PANI PROSZĘ PISAĆ ZE ZROZUMIENIEM!!!

GDZIE PISZESZ, ŻE WNIOSEK MA WYPISAĆ MATKA, PISZESZ TYLKO O OJCU?????

#8 Guest_Ciekawa

Guest_Ciekawa
  • Goście

Napisano 12 marzec 2020 - 11:51

zadałam pytanie jak wypisać wniosek o opiekę w takim wypadku, nie sugerowałam kto ma ten wniosek wypisać...określiłam się w drugim komentarzu.

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 12 marzec 2020 - 11:56

Szanowna Pani, to że mam tydzień czasu to nie oznacza, że nie mogę zorientować się w temacie co zrobić aby moje dziecko nie pozostało bez opieki. Proszę czytać ZE ZROZUMIENIEM pytanie dotyczy wypisania wniosku przeze mnie a nie przez męża!

Kobieto dopóki mąż jest w domu - on sprawuje opiekę.

Jak wróci do pracy Ty wypełniasz wniosek o zasiłek opiekuńczy.

#10 Guest_Mama

Guest_Mama
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2020 - 16:50

Od maja wypisaliśmy dziecko z przedszkola prywatnego, ponieważ nie obniżyli czesnego na czas COVID. Ja opiekuję się dzieckiem, nie mogę pracować. Czy dodatkowy zasiłek od maja przysługuje?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy