Skocz do zawartości

sprawozdania finansowe ustrukturyzowane

wróć do serwisu Księgowość 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Karol

Guest_Karol
  • Goście

Napisano 19 luty 2020 - 10:47

Temet dotyczy zakładów budżetowych i nowego brzmienia art 27 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.

W której strukturze logicznej Zakłady budżetowy powinny sporządzić i przekazać Szefowi KAS sprawozdania finansowe?

#2 Guest_Ada

Guest_Ada
  • Goście

Napisano 02 marzec 2020 - 20:47

Czy ktoś zna odpowiedź na to pytanie?

#3 Guest_Ada

Guest_Ada
  • Goście

Napisano 11 marzec 2020 - 20:08

Temet dotyczy zakładów budżetowych i nowego brzmienia art 27 ust. 2 ustawy o podatku dochodowym od osób prawnych.
W której strukturze logicznej Zakłady budżetowy powinny sporządzić i przekazać Szefowi KAS sprawozdania finansowe?

jak to robisz

#4 Guest_bb

Guest_bb
  • Goście

Napisano 12 marzec 2020 - 11:20

Sprawozdanie sporządza sie w formacie XML. I tu tez mam pytanie na stronach MF sa e-sprawozdania ale zadne nie mozna przyporządkować zakładowi i co teraz?

#5 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 12 marzec 2020 - 11:50

Czy ktoś zna odpowiedź na to pytanie? Ja w tamtym roku przekazywałam w pdf, a teraz nie wiem?

#6 Szym17

Szym17

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów

Napisano 19 marzec 2020 - 13:30

Odpowiedź z MF na moje pytanie co do formy sprawozdania zakładu budżetowego za 2019 rok.

Samorządowe zakłady budżetowe są zobowiązane do sporządzenia sprawozdania finansowego – zgodnie z rozporządzeniem Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 13 września 2017 r. w sprawie rachunkowości oraz planów kont dla budżetu państwa, budżetów jednostek samorządu terytorialnego, jednostek budżetowych, samorządowych zakładów budżetowych, państwowych funduszy celowych oraz państwowych jednostek budżetowych mających siedzibę poza granicami Rzeczypospolitej Polskiej (Dz. U. z 2020 r. poz. 342 ze zm.) stanowiącym akt wykonawczy do ustawy o finansach publicznych – oraz przesłania sprawozdania finansowego do Szefa KAS, w myśl postanowień art. 27 ust. 2 ustawy z dnia 15 lutego 1992 r. o podatku dochodowym od osób prawnych (Dz. U. z 2019 poz. 865 ze zm.).
W celu sporządzenia i przesłania do Szefa KAS sprawozdania finansowego samorządowego zakładu budżetowego należy korzystać ze schemy OrganizacjaInna_v1-0 dostępnej na stronie: https://www.gov.pl/w...ry-e-sprawozdan.
Aktualnie trwają prace nad udostępnieniem funkcjonalności przygotowywania sprawozdań wg tej schemy w bezpłatnej aplikacji e-Sprawozdania Finansowe udostępnionej przez Ministerstwo Finansów. Do momentu uruchomienia tej możliwości sprawozdania można przekazywać do Szefa KAS z wykorzystaniem interfejsu programistycznego API (https://www.podatki....i-do-pobrania/), co oznacza że podmioty zobowiązane mogą wysłać przedmiotowe sprawozdanie z własnych systemów (np. księgowych).

#7 Szym17

Szym17

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 185 postów

Napisano 21 marzec 2020 - 19:50

Chociaż pojawiają się opinie, że nie sporządzamy sprawozdania ustrukturyzowanego na podstawie artykułu 80 ustawy o rachunkowości.

#8 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 28 marzec 2020 - 18:33

Czy sprawozdanie finansowe podpisane elektronicznie w bestii wystarczy?

#9 Guest_Raf

Guest_Raf
  • Goście

Napisano 31 marzec 2020 - 20:20

Czy komuś udało się przesłać sprawozdanie do KAS?

#10 Guest_dario

Guest_dario
  • Goście

Napisano 01 kwiecień 2020 - 06:25

nie jestem wpisany do KRS

mój producent oprogramowania zrobił mi zakładkę e-sprawozdanie, system sam pobiera zdefiniowane pozycje z systemy F-K i robi sprawozdanie: wstęp, bilans i RZS, - zapisuję, podpisuję elektronicznie i przechodzę na stronę ministerstwa finansów dot. e-sprawozdań - wczytuję, uzupełniam zapisuję. Przechodzę do zakładki wyślij - zaznaczam co trzeba i poszło. Troszkę posiedziałem , zanim wysłałem, ale natychmiast wydrukowałem UPO i włożyłem do szafy. Tyle!

#11 szlemka

szlemka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1669 postów

Napisano 02 kwiecień 2020 - 09:28

mój producent oprogramowania zrobił mi zakładkę e-sprawozdanie, system sam pobiera zdefiniowane pozycje z systemy F-K i robi sprawozdanie: wstęp, bilans i RZS, - zapisuję, podpisuję elektronicznie i przechodzę na stronę ministerstwa finansów dot. e-sprawozdań - wczytuję, uzupełniam zapisuję. Przechodzę do zakładki wyślij - zaznaczam co trzeba i poszło. Troszkę posiedziałem , zanim wysłałem, ale natychmiast wydrukowałem UPO i włożyłem do szafy. Tyle!

Co to za program?

#12 Guest_Ada

Guest_Ada
  • Goście

Napisano 07 kwiecień 2020 - 19:22

Czy e-sprawozdania do KAS przekazujemy w ciągu 10 dni od zatwierdzenia przez radę gminy, czy powinnam to zrobić do 31 marca? E-sprawozdania składam wg załącznika nr 5 w aplikacji na stronie mf

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych