Skocz do zawartości

Zaświadczenie o przychodzie rencisty/emeryta

wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 03 luty 2020 - 09:39

Za jakich pracowników sporządza się zaświadczenia bo już zgłupiałam.

1. Mam kilka pracowników kobiet, które osiągnęły bądź osiągną w tym roku powszechny wiek emerytalny i przechodzą na emeryturę 2020.

2. Mam kilka pracowników kobiet, które mają w kodzie tytułu ubezpieczenia że są emerytami, ale już powyżej 63 r.ż.

3. Mam dwie pracownice, które pobierają rentę rodzinną, w kodzie tytułu ubezpieczenia mają to zaznaczone.. jedna w tym roku kończy 63 lata, druga 59.

Rozumiem, że zaświadczenie wystawiam tylko dla tej drugiej..?

#2 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3633 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 03 luty 2020 - 10:37

zgadza się,

#3 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13815 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 03 luty 2020 - 21:37

Dla emerytek w wieku 60 lat i więcej nie wystawia się zaświadczeń do ZUS o uzyskanym przychodzie, bo wszystkie dane o ich składkach ZUS ma zaksięgowane z raportów RCX.

#4 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3633 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 05 luty 2020 - 15:02

Emeryci, którzy osiągnęli powszechny wiek emerytalny, a także osoby, które pobierają z ZUS renty dla inwalidów wojennych, inwalidów wojskowych, których niezdolność do pracy pozostaje w związku ze służbą wojskową oraz renty rodzinne przysługujące po osobach uprawnionych do tych świadczeń, mogą zarobkować bez ograniczeń i nie muszą powiadamiać ZUS o osiąganych zarobkach. Innymi słowy nie muszą sobie tym zawracać głowy osoby, które już osiągnęły powszechny wiek emerytalny, czyli 60 lat kobiety i 65 mężczyźni.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych