Skocz do zawartości

Umowa o pracę w urzędzie po zdanym egzaminie

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2020 - 16:35

Witam
Wygrałam konkurs na wolne stanowisko urzędnicze. Następnie otrzymałam umowę na czas określony tj. 3 m-ce. W tym czasie odbyłam służbę przygotowawczą zakończoną zdaniem egzaminu z wynikiem pozytywnym.
Czy pracodawca może podpisać ze mną umowę na czas określony, jeśli tak to na jakiej podstawie prawnej ?
W ustawie o pracownikach samorządowych mowa jest o maksymalnie 6 miesięcznej umowie na czas określony dla pracowników po raz pierwszy podejmujący pracy w urzędzie.
Sądziłam, że po zdaniu egzaminu otrzymam umowę na czas nieokreślony. Skądinąd wiem, że w przygotowaniu jest kolejna umowa na czas określony.
Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam.

#2 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19699 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 25 styczeń 2020 - 19:26

KP
3 umowy max 33 miesiące
Po zdanym egzaminie wypada mieć podstawową wiedzę w tym zakresie.

#3 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2020 - 19:45

Po pierwsze po co ta złośliwa uwaga. Po drugie pracownik samorządowy nie zdaje egzaminu z KP. Po trzecie znam m.in. ustawę o pracownikach samorządowych i nie pytam dlatego, że nie wiem tylko dlatego, że mam wątpliwości.

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19699 postów

Napisano 25 styczeń 2020 - 21:03

Będąc urzędnikiem (mam wątpliwości) należałoby zapoznać się z KP, logicznie myśleć też wypada.
To, że jest ustawa o pracownikach samorządowych nie oznacza, że takiego pracownika nie dotyczy KP, otóż jak najbardziej, dotyczy.
Właśnie na tej podstawie pracodawca podpisuje umowy o pracę, może teraz dać na 6 m-cy, później następną, tak, żeby nie przekroczyć 33 m-cy.
Później się pożegnać.
Widocznie nie jest pewny pracownika, nie dał umowy na czas nieokreślony, a mógł, ale NIE MUSIAŁ.
Po ostatnie - widocznie pracodawca miał rację, skoro tyle musiał tłumaczyć

#5 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19699 postów

Napisano 25 styczeń 2020 - 21:05

Musiałam*

#6 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 25 styczeń 2020 - 23:35

Kłania się czytanie ze zrozumieniem jak widzę. Czy ja napisałam, że pracodawca proponuje umowę na 6 m-cy ? Nie napisałam. Jest to umowa na okres 2 lat. Czy pracodawca, ktòry nie jest zadowolony z dotychczasowych efektów pracy pracownika podpisuje umowę na 2 lata ? Szczerze wątpię. Poza tym dla pani wiedzy oprócz mnie są jeszcze dwie osoby w takiej samej sytuacji. Czy też pani zawyrokuje, że " nie jest ich pewien" ?
Dla pani wiedzy umowa pracownika samorządowego nie jest napisana tylko na podstawie KP ale również ustawy o pracownikach samorządowych.
Poza tym naprawdę nie "musiała" pani tyle tłumaczyć. Może mi pani wierzyć nie byłam ciekawa pani kolejnego wywodu, który nic nowego nie wniósł do sprawy.
Rzadko kiedy ktoś potrafi wyprowadzić mnie z równowagi i doprawdzić do tego, że musiałam odpisać pani w takiej a nie innej formie.
Na szczęście są inne fora i osoby, które w sposób kompetentny, nie oceniając wiedzy osoby której nie znają, rozwieją wątpliwości :)
Zyczę więcej życzliwości i zrozumienia dla innych ludzi. Żegnam.

#7 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19699 postów

Napisano 26 styczeń 2020 - 07:42

Buta, arogancja i zarozumiałość - u mnie taki pracownik nie miałby szans na dalsze zatrudnienie.
Popis wiedzy żałosny.
Pisząc o logice myślałam, że nie muszę ciągnąć wywodu, że KP należy stosować w powiązaniu z ustawą o pracownikach samorządowych.
Ludziom inteligentnym wystarczy kierunek myślenia wskazać, a nie przytaczać zapisy.
Dużo pokory dziecko życzę, zwłaszcza przy tej znikomej wiedzy.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 27 styczeń 2020 - 08:17

Buta, arogancja i zarozumiałość - u mnie taki pracownik nie miałby szans na dalsze zatrudnienie.

Do lustra sobie ZosiaA piszesz?

#9 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19699 postów

Napisano 27 styczeń 2020 - 09:00

Do lustra sobie ZosiaA piszesz?

Brak ci odwagi?
Anonimie