Skocz do zawartości

Zdjęcie

Składki od abonamentu medycznego opłacanego za pracownika na urlopie wychowawczym

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516318 postów

Napisano 23 styczeń 2020 - 11:56

Pracownik przebywa na urlopie wychowawczym. Nie ma innych tytułów do ubezpieczenia i nie pobiera zasiłku wychowawczego. Pracodawca opłaca za pracowników tzw. abonamenty medyczne. Osoby przebywające na urlopach: macierzyńskim i wychowawczym mają także prawo do tych abonamentów i opieki medycznej. Wysokość abonamentu to 55 zł. Abonament obejmuje medycynę pracy i świadczenia dodatkowe. Do dochodu pracowników doliczane jest pełne 55 zł. Jak rozliczyć wysokość abonamentu medycznego w przypadku osoby na urlopie wychowawczym? Jaka będzie podstawa do naliczenia składek na ubezpieczenia emerytalne i rentowe?

Powrót do artykułu: Składki od abonamentu medycznego opłacanego za pracownika na urlopie wychowawczym

#2 Guest_żaklina

Guest_żaklina
  • Goście

Napisano 23 styczeń 2020 - 11:56

Ja jeszcze na żadnym urlopie nie byłam o którym jest mowa w artykule. Ale fakt, mam prywatną opiekę medyczną zapewnioną od pracodawcy i co jakiś czas staram się badać stan swojego zdrowia u specjalistów. Jednak taka opieka w medicover znacznie się różnie od takiej na nfz

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych