Skocz do zawartości

Zdjęcie

Drukarka fiskalna online, czy z elektroniczną kopią

wróć do serwisu Moja Firma 1 odpowiedź w tym temacie

#1 decob

decob

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 22 styczeń 2020 - 14:32

Witam,

Od kilku lat prowadzę sprzedaż online (sprzedaż artykułów elektornicznych) i używamy kasy fiskalnej z elektroniczną kopią zapisu.

Niestety wklepywanie kodów, cen, itd jest uciążliwe i czasochłonne, dlatego chcę zmienić kasę fiskalną na drukarkę fiskalną, która będzie drukować paragony bezpośrednio z systemu sprzedażowego jednym kliknięciem.

Tylko pojawia się pytanie.

Czy kupić drukarkę fiskalną online, czy drukarkę fiskalną z elektroniczną kopią zapisu.

Jak podzwonłem po producentach to mi wszyscy mówią - bierz z elektroniczną kopią zapisu, a handlowiec jednego producenta mówi "po co się będziesz pchał i wysyłał codziennie dane o sprzedaży. Może gdyby to był normalny kraj to doradzilibyśmy online, ale tak nie jest" :)

Potem dzwonię do zwykłego sklepu to doradza, żeby zabrać online, bo skoro wycofują kasy z elektroniczną kopią zapisu to w końcu będzie tylko online, mimo, że w 2023 roku dalej można korzystać ze swojej starej kasy nabytej przed tym rokiem, a producenci wiaodmo, ze będą "wciskać" elektroniczną kopię, bo mają tego dużo na stanie.

No więc doradźcie mi, czy jednak rozwiązanie online jest lepsze? Czy nie będę aż nadto inwigilowany? Właściwie nie mam niczego do ukrycia, ale czy to może mieć wpływ na częstsze kontrole, itp.? Raz miałem kontrolę i mimo, że wszystko było w porządku to czasu na tym straciłem tyle, że miesiąc miałem wyjęty z życia.

#2 decob

decob

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 23 styczeń 2020 - 10:12

Ktoś coś doradzi?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych