Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy koszty uzyskania przychodów można dokumentować paragonami?

wróć do serwisu Księgowość 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198320 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 16:43

Organy podatkowe zmieniają stanowisko odnośnie dokumentowania kosztów podatkowych paragonami fiskalnymi w niektórych sytuacjach. W wydanej we wrześniu 2019 r. precedensowej interpretacji podatkowej dopuszczono taką możliwość nawet jeżeli podatnik nie posiada faktury VAT. Trudno na razie ocenić, czy jest to początek trwałej linii interpretacyjnej.

Powrót do artykułu: Czy koszty uzyskania przychodów można dokumentować paragonami?

#2 Guest_Łukasz

Guest_Łukasz
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 16:43

Dzień dobry. Obecnie mieszkam w Irlandii i tutaj prowadzę działalność gospodarczą. Tutaj rozliczam podatki Prowadzę sprzedaż internetową w Polsceglowbie na allegro. Na tę chwilę paragony które posiadam na zakupione towary są uwzględniane w Irlandzkim urzędzie skarbowym jako koszty. W lipcu 2020 chcę wrócić do Polski i chciałbym otworzyć działalność gospodarczą w Polsce. Czy jest jakakolwiek możliwość by polski urząd skarbowy również uznał paragony fiskalne za zakup towaru jako poniesione koszty? Nie mam możliwości otrzymania faktur. Proszę o poradę. Księgowa z którą się kontaktowałem w Polsce powiedziała że nie ma takiej możliwości.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych