Skocz do zawartości

Zdjęcie

Zmiany w Kodeksie pracy 2019 - dyskryminacja i nierówne traktowanie

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672000 postów

Napisano 21 styczeń 2020 - 16:42

Prezydent podpisał kolejne zmiany w Kodeksie pracy. Dotyczą dyskryminacji i nierównego traktowania pracowników. Nowelizacja otwiera katalog kryteriów uzasadniających dyskryminację w zatrudnieniu. Nowe przepisy wejdą w życie jeszcze w 2019 r.

Powrót do artykułu: Zmiany w Kodeksie pracy 2019 - dyskryminacja i nierówne traktowanie

#2 Guest_Aaaaa

Guest_Aaaaa
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 16:42

Jestem samotnie wychowują matka, podjęłam prace na 3/4 etatu, na rozmowie o prace mówiłam o swojej sytuacji ze nie będę w pełni dyspozycyjna. W tej chwili kierownik robi mi ogromne problemy o dostosowanie godzin pracy do moich możliwości jak również wmawia mi ze prze ze mnie inni sie zwalniają z pracy co mogę z tym zrobić? Jakie środki zastosować?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 11:06

Nic nie zrobisz. To Ty musisz stosować się do regulaminu pracy, a nie odwrotnie.Możesz jedynie prosić kierownika, ale on nie musi dostosować się do Ciebie.

#4 Guest_Yulia

Guest_Yulia
  • Goście

Napisano 28 styczeń 2020 - 18:17

W Szpitalu Żeromskiego w Krakowie podniosło się larum w związku z podniesieniem minimalnej pensji i co nastąpiło. A mianowicie, jeżeli ktoś do tej pory zarabiał 2000 zł pensja zasadnicza plus 400 zł dodatku stażowego, ma od stycznia zostać obdarowany dodatkiem np 600 zł do zasadniczej 2000 aby dodatki stażowe ani żadne idące za tym pochodne nie wzrosły. Takiej oszczędności za zgodą dyr. naczelnego domaga się dyr. ds. ekonomicznych Dorota Bełtowicz-Gołąb. Czy to nie zakrawa na dyskryminację grup zawodowych? Dlaczego Ci, których minimalna pensja nie dotyczy będą mieć normalnie naliczane dodatki stażowe? a Ci którzy zarabiają najmniej i do tej pory wliczano im dodatki do pensji minimalnej brutto znowu mają zostać oskubani?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych