Skocz do zawartości

Ile dni urlopu?

urlop student praca

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Milano

Guest_Milano
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2020 - 13:17

Witam, 

mam dość nietypowe pytanie, na które bardzo ciężko znaleźć mi odpowiedź. 

Jestem zatrudniona na umowie o pracę od stycznia 2018. 

W latach 2014-2017 studiowałam dziennie, jednak w związku z tym, że praca dyplomowa nie została złożona w terminie, zostałam skreślona z listy studentów w październiku 2017r.

W czerwcu 2019r. zwróciłam się z prośbą o wpis na listę studentów i obroniłam pracę dyplomową. 

Ile dni urlopu mi się należy? Kadrowa twierdzi, że 20, bo studia dają mi 8 lat. Nie chce wliczyć 1,5 roku podczas którego pracowałam, a nie byłam studentem. Twierdzi, że od dnia obrony liczy się 8 lat wstecz i nawet jeśli nie byłam w tym czasie studentką i pracowałam, to dany okres mi się nie wlicza w staż pracy i nie pozwala na wydłużenie urlopu. 

Proszę uprzejmie o informację, ponieważ w rozumieniu art. 155 kp uważam, że okres 1,5 roku, które przepracowałam bez statusu studenta również powinno mi się wliczać do dni urlopowych i stażu pracy. 

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2020 - 14:36

Liczy ci się od momentu obrony, nie ma podstawy, żeby zaliczyć okres, przez który nie studiowałaś. Jeżeli odrębnie robiłaś I i II stopień, to liczy się od licencjata.

#3 Guest_Milano

Guest_Milano
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2020 - 15:46

Czyli od momentu skończenia studiów liczą mi się tylko studia + praca po nich? Okres przed studiami i między studiami jest nieważny?

#4 Guest_pracus

Guest_pracus
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2020 - 17:25

Witam.

Zatrudniony byłem od 12 sierpnia 2019 roku do 4 stycznia 2020. Rozwiązanie umowy o pracę nastąpiło z inicjatywy pracownika.

Wykorzystałem urlop wypoczynkowy w dniach 23.12-30.12.2019 oraz 2.01-3.01.2020 roku.

Czy pozostały mi jakieś niewykorzystane dni urlopu? Pracuję mniej niż 10 lat.

Nie otrzymałem do dnia dzisiejszego ewentualnego ekwiwalentu za niewykorzystany urlop, jeśli się należy, to pracodawca był zobowiązany do jego wypłaty do ostatniego dnia istnienia stosunku pracy?

Dziękuję serdecznie za pomoc!

#5 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 881 postów

Napisano 16 styczeń 2020 - 18:10

Witam, 

mam dość nietypowe pytanie, na które bardzo ciężko znaleźć mi odpowiedź. 

Jestem zatrudniona na umowie o pracę od stycznia 2018. 

W latach 2014-2017 studiowałam dziennie, jednak w związku z tym, że praca dyplomowa nie została złożona w terminie, zostałam skreślona z listy studentów w październiku 2017r.

W czerwcu 2019r. zwróciłam się z prośbą o wpis na listę studentów i obroniłam pracę dyplomową. 

Ile dni urlopu mi się należy? Kadrowa twierdzi, że 20, bo studia dają mi 8 lat. Nie chce wliczyć 1,5 roku podczas którego pracowałam, a nie byłam studentem.

https://kadry.infor....we-w-nauce.html

Guest_pracus

Napisz konkretnie ile dni wykorzystałeś i czy wczesniej w 2019 roku pracowałes i ile tam urlopu wykorzystałeś

#6 Guest_pracus

Guest_pracus
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2020 - 22:19

Wykorzystałem 4 dni urlopu w grudniu (23-24, 27 i 30.12) oraz dwa dni w styczniu. Tylko, że we wniosku o urlop wpisałem datę 23-30.12 (chyba do urlopu nie wlicza się dni ustawowo wolnych od pracy tj.
świąt). Wcześniej nie pracowałem nigdzie.

#7 coli

coli

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 881 postów

Napisano 18 styczeń 2020 - 18:16

za 2019 r przysłuuje 6,66 dnia urlopu - przy pierwszej pracy w zyciu nie ma obowiazku zaokrąglenia do 7 dni

za 2020 nalezy sie 2 dni

razem = 8,66 = 69,28 h urlopu

jak pracowałeś po 8 h dziennie to za 21,28h nalezy sie ekwiwalent

#8 Guest_Barbara

Guest_Barbara
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 11:38

Witam. Jestem zatrudniona od 1 marca 2019 w firmie na okres 12 miesięcy. W styczniu wykorzystam już 4 dni urlopu. Moj pracodawca zaproponował mi przedłużenie umowy, która będziemy podpisywać w połowie lutego. Pytanie moje brzmi czy kolejne dni urlopu będą mi naliczone od 1 go marca czy od momentu przedłużenia urlopu. Bo z tego co mówi moj pracodawca nie mogę wziac teraz do końca lutego urlopu na zadanie

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 14:49

Pracodawca ma rację, kolejne dni urlopu nabędziesz na podstawie kolejnej umowy z dniem 1 marca.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop, student, praca

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych