Skocz do zawartości

Zasiłek dla bezrobotnych po chorobie

zasiłek chorobowe

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Tadeusz

Guest_Tadeusz
  • Goście

Napisano 16 styczeń 2020 - 12:03

Dzień dobry,

Mam pytanie dotyczące praw do zasiłku dla bezrobotnych po pobycie w szpitalu i na zwolnieniu L4.

Moja sytuacja wygląda następująco.

Ostatnie miejsce mojej pracy to firma X. Pracowałem tam przez ponad 3 lata na pełny etat. W dniu 31 sierpnia 2019 skończyła się moja umowa o pracę.

We wrzesniu 2019 miałem przejść do nowej pracy jednak nie pozwoliły mi na to problemy ze zdrowiem. Nie podpisałem umowy z nowym pracodawcą gdyż trafiłem do szpitala. Leżałem trochę w szpitalu. Miałem operację i do 24.01.2020 mam L4 . Chorobowe wypłaca mi ZUS ponieważ trafiłem do szpitala w okresie do 14 dni po ustaniu zatrudnienia. 

Na ostatniej konsultacji lekarskiej dostałem informację , że leczenie dobiega końca i jest to moje ostatnie zwolnienie. 

Będę musiał zarejestrować się jako osoba bezrobotna od dnia 25.01.2020.  I tutaj pojawia się właśnie moje pytanie. Czy będzie mi się należał zasiłek dla bezrobotnych ? Jeśli tak to przez jaki okres ?

Być może ktoś był w podobnej sytuacji i jest w stanie odpowiedzieć na moje pytanie.

Z góry dziękuje.

#2 Zielona Linia

Zielona Linia

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 372 postów

Napisano 16 styczeń 2020 - 12:07

Prawo do zasiłku będzie przysługiwało, jeśli zasiłek chorobowy był naliczany od co najmniej minimalnego wynagrodzenia.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: zasiłek, chorobowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy