Skocz do zawartości

urlop wypoczynkowy bezpośrednio po macierzyńskim

wróć do serwisu Kadry 15 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_olka

Guest_olka
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2020 - 07:45

Dzień dobry, chcę wykorzystać urlop wypoczynkowy bezpośrednio po całym macierzyńskim (rodzicielskim) ale niestety nie wiem ile dni urlopu mi przysługuje (od pracodawcy nie dowiem się, bo nasza współpraca jest napięta). Czy we wniosku o udzielenie urlopu wypoczynkowego mogę wpisać, że wnoszę o udzielenie mi urlopu wypoczynkowego w pełnym wymiarze zarówno zaległego i bieżącego? Czy muszę konkretnie podać terminy od... do....?

#2 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2020 - 10:42

Dzień dobry, chcę wykorzystać urlop wypoczynkowy bezpośrednio po całym macierzyńskim (rodzicielskim) ale niestety nie wiem ile dni urlopu mi przysługuje (od pracodawcy nie dowiem się, bo nasza współpraca jest napięta). Czy we wniosku o udzielenie urlopu wypoczynkowego mogę wpisać, że wnoszę o udzielenie mi urlopu wypoczynkowego w pełnym wymiarze zarówno zaległego i bieżącego? Czy muszę konkretnie podać terminy od... do....?

Jak to się nie dowiesz? Pracodawca ma obowiązek udzielić Ci takich informacji...

#3 Guest_olka

Guest_olka
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2020 - 10:57

Jak to się nie dowiesz? Pracodawca ma obowiązek udzielić Ci takich informacji...

Ja wiem, że ma obowiązek,, ale niestety jesteśmy w bardzo złych stosunkach i nie chciałabym się do niej odzywać, wiem że to pogorszy sytuację. Pytanie czy w takiej sytuacji mogę podać we wniosku taki ogólny zakres o udzielenie urlopu zaległego i bieżącego?

#4 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19532 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 14 styczeń 2020 - 11:23

Nie można wpisywać ogólników, wniosek o urlop musi zawierać daty, że wnioskujesz o urlop od...do, pracodawca albo akceptuje, albo nie.
Jeśli nie wpiszesz dat i ilości dni to skąd będzie wiadomo do kiedy masz urlop?
Nie przyjdziesz do pracy i "dyscyplinarka" gotowa.

#5 Guest_olka

Guest_olka
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2020 - 11:29

Nie można wpisywać ogólników, wniosek o urlop musi zawierać daty, że wnioskujesz o urlop od...do, pracodawca albo akceptuje, albo nie.
Jeśli nie wpiszesz dat i ilości dni to skąd będzie wiadomo do kiedy masz urlop?
Nie przyjdziesz do pracy i "dyscyplinarka" gotowa.

Rozumiem. Ale czy to nie jest tak, że jak wnioskuję o urlop wypoczynkowy bezpośrednio po macierzyńskim, to pracodawca jest związany takim wnioskiem i nie może się nie zgodzić? W przepisach nigdzie nie jest napisane jak ma taki wniosek wyglądać. Ja wiem, że po urlopie wypoczynkowym niestety dostanę i tak wypowiedzenie.

#6 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19532 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 11:35

Jest związany wnioskiem, ale pytam się skąd będziesz wiedzieć kiedy stawić się do pracy?
Piszesz o jakichś złych stosunkach, wesz, że dostaniesz wypowiedzenie..... wcale tak być nie musi, zmniejszysz etat i będziesz chroniona, przynajmniej rok.
Nie baw sy jak dziecko tylko złóż pismo z zapytaniem o ilość dni urlopu.

#7 Guest_olka

Guest_olka
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2020 - 11:51

Jest związany wnioskiem, ale pytam się skąd będziesz wiedzieć kiedy stawić się do pracy?
Piszesz o jakichś złych stosunkach, wesz, że dostaniesz wypowiedzenie..... wcale tak być nie musi, zmniejszysz etat i będziesz chroniona, przynajmniej rok.
Nie baw sy jak dziecko tylko złóż pismo z zapytaniem o ilość dni urlopu.

Niestety o powrocie do pracy nie ma mowy. Czy jak złożę takie pismo o ilość dni urlopu, to pracodawca musi mi na nie odpowiedzieć? Jest jakiś przepis na to? Trochę obawiam się, że po złości może mi nie odpowiedzieć.

#8 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2020 - 11:52

Dokładnie, jeśli nie chcesz kontaktować się bezpośrednio, napisz pismo z pytaniem o ilość dni urlopu i czekaj na odpowiedź.

#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2020 - 11:52

Niestety o powrocie do pracy nie ma mowy. Czy jak złożę takie pismo o ilość dni urlopu, to pracodawca musi mi na nie odpowiedzieć? Jest jakiś przepis na to? Trochę obawiam się, że po złości może mi nie odpowiedzieć.

Nie dowiesz się dopóki nie spróbujesz.

#10 Guest_olka

Guest_olka
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2020 - 11:55

Za wszelką cenę chciałabym uniknąć kontaktu z szefową, dlatego jest to dla mnie tak ważne czy można nie wpisywać konkretnych dat. Co do powrotu do pracy, to oczywiście bym nie wiedziała, kiedy mi się kończy urlop, wiem, że to głupie ale czekałabym na dyscyplinarkę. 

#11 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19532 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 12:07

Za wszelką cenę chciałabym uniknąć kontaktu z szefową, dlatego jest to dla mnie tak ważne czy można nie wpisywać konkretnych dat. Co do powrotu do pracy, to oczywiście bym nie wiedziała, kiedy mi się kończy urlop, wiem, że to głupie ale czekałabym na dyscyplinarkę.

Przepraszam, ale zachowujesz się jak dziecko, a nie dorosła osoba.
Czekasz na dyscyplinarkę, a nie chcesz kontaktu z pracodawcą.
Rób jak uważasz

#12 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2020 - 13:43

Wybacz ale nikt nie zapuka do Twoich drzwi i nie powie ile zostało Ci urlopu.

W pierwszy dzień po powrocie daj im wypowiedzenie i skończ to zatrudnienie. Za urlop wypłacą Ci ekwiwalent.

#13 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19532 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 14:33

"W pierwszy dzień po powrocie daj im wypowiedzenie i skończ to zatrudnienie. Za urlop wypłacą Ci ekwiwalent.[/quote]"

Niekoniecznie, w okresie wypowiedzenia nakażą wykorzystanie urlopu.

#14 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 14 styczeń 2020 - 14:38

"W pierwszy dzień po powrocie daj im wypowiedzenie i skończ to zatrudnienie. Za urlop wypłacą Ci ekwiwalent.[/quote]"

Niekoniecznie, w okresie wypowiedzenia nakażą wykorzystanie urlopu.

No tak oczywiście, wszystko zależy jak długi jest tutaj okres wypowiedzenia i ile nazbierało się tego urlopu.

W każdym razie opcja zwolnienia się samemu jest lepsza niż dyscyplinarka, ale jak widać po postach wyżej kto co woli : )

#15 ZosiaA

ZosiaA

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 19532 postów

Napisano 14 styczeń 2020 - 15:34

No tak oczywiście, wszystko zależy jak długi jest tutaj okres wypowiedzenia i ile nazbierało się tego urlopu.
W każdym razie opcja zwolnienia się samemu jest lepsza niż dyscyplinarka, ale jak widać po postach wyżej kto co woli : )

Fakt :)

#16 Guest_olka

Guest_olka
  • Goście

Napisano 15 styczeń 2020 - 13:37

Czy jest może przepis mówiący o tym, że pracodawca ma obowiązek udzielić mi informacji o stanie mojego urlopu? Pytam, bo chciałabym trochę 'przymusić" pracodawcę do odpowiedzi na moje pismo podając jakiś przepis. Co jeśli pracodawca nie odpowie na moje pismo? Czy wtedy złożyć wniosek o urlop wypoczynkowy bez podania konkretnych dat?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy