Skocz do zawartości

Zdjęcie

Czy prywatny sprzedawca odpowiada za sprzedaną rzecz?

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672419 postów

Napisano 07 styczeń 2020 - 17:02

Sprzedawca ma obowiązek prawidłowego wykonania umowy sprzedaży, co oznacza, że w przypadku wystąpienia wad sprzedanej rzeczy, może zostać on pociągnięty przez kupującego do odpowiedzialności. Dotyczy to zarówno sprzedawców – przedsiębiorców jak i osób prywatnych.

Powrót do artykułu: Czy prywatny sprzedawca odpowiada za sprzedaną rzecz?

#2 Guest_Kamil

Guest_Kamil
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2020 - 17:02

Niestety doświadczyłem tego przypadku. Zakup wózka dziecięcego przez internet. Sprzedawca jasno określił jego właściwości w opisie aukcji i w korespondencji. Dotarł do mnie wózek inny niż omawiany: 4 lata starszy, w innym kolorze, zniszczony i bez gwarancji; tylko model się zgadzał. Niestety dane sprzedawcy w ofercie były nieprawdziwe. Przedpłata na wysyłkę ze pobraniem na konto, a wysyłka za pobraniem przez co również brak danych sprzedawcy. Na przestrzeni 2 tygodni udało mi się namierzyć kilka podobnych ofert, na dwie odpowiedziałem - inny nick sprzedawcy, ale ten sam numer konta bankowego do przelewu i numer telefonu. Sprawa zgłoszona na Policji w celu ustalenia personaliów sprzedawcy i zgłoszenia możliwego wielokrotnego przedstępstwa. Niestety Policja stwierdziła iż czy nie zawiera znamion czynu zabronionego. Sprawa zakmnięta, sprzedawca oszukuje nadal, a Policja nie widzi i nie chce widzieć problemu bo to najwidoczniej zbyt błacha sprawa.

#3 Guest_Pete67

Guest_Pete67
  • Goście

Napisano 23 marzec 2020 - 19:31

chcę sprzedać podzespoły komputerowe, Procesor RAM i płytę główną. Wszystko działa jak nalezy. Kupujący domaga się umowy KS. jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że za 10 miesięcy będzie chciał zrezygnować ze sprzętu i wymusić zwrot pieniędzy. jak się zabezpieczyć? Rozumiem obawy kupującego ale to działa w dwie strony. Ktoś coś poradzi? sprzedaż poprzez Allegro. Pozdrawiam

#4 Guest_freeze

Guest_freeze
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2021 - 12:37

chcę sprzedać podzespoły komputerowe, Procesor RAM i płytę główną. Wszystko działa jak nalezy. Kupujący domaga się umowy KS. jedyne co mi przychodzi do głowy to to, że za 10 miesięcy będzie chciał zrezygnować ze sprzętu i wymusić zwrot pieniędzy. jak się zabezpieczyć? Rozumiem obawy kupującego ale to działa w dwie strony. Ktoś coś poradzi? sprzedaż poprzez Allegro. Pozdrawiam

zakup na Allegro jest już prawnie wiążącą umową na warunkach ogólnych. kupujący nie ma podstawy do żądania wypisania umowy czy dowodu zakupu od osoby prywatnej. jeżeli kupujący się upiera po zakupie można odmówić mu sprzedaży towaru na takich warunkach (lub wyjaśnić mu tą kwestię i rządać by produkt zakupił na prawidłowych warunkach skoro dokonał już wiążącego zakupu, jednak lepiej zrezygnować i sprzedać komuś kto takiwe warunki akceptuje co by nie było dalszych problemów). gwarancja na używane produkty to dobrowolna inicjatywa sprzedającego. rękojmia działa tylko w przypadku wadliwości towaru lub wykazania wad ukrytych od razu.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych