Skocz do zawartości

Umowa zlecenie + sezonowa działalnosc + status ucznia

umowa zlecenie działalnosc sezonowa status ucznia umowa zlecenie

wróć do serwisu Kadry Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Martyna

Guest_Martyna
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2020 - 13:23

Dzień dobry!
Nigdzie w internecie nie potrafię znalezc odpowiedzi na moje pytanie.

Mam działalnosc usługową od ponad 3 lat i zawieszam ją regularnie mniej więcej na 6 miesięcy na okres zimowy ze względu na jej sezonowosc. 

Mam 22 lata i kilka lat temu skończyłam liceum i chciałabym teraz kontynuowac edukacje w szkole policealnej na kierunku trwającym rok.

Obecnie chcę z nowym pracodawcą podpisac umowe zlecenie, ale od momentu gdy rozpocznę naukę w lutym, tak, aby on nie musiał płacic za mnie składek, a sam podatek.

Jeśli teraz mam zawieszoną dzialałnosc, rozpocznę umowę zlecenie wraz z nauką i statusem ucznia, a w czerwcu odwieszę swoją działalnosc na pół roku to wiem, że będę musiała opłacac jak zawsze składki ZUS.

Co w tym momencie dzieje się z moją odrębną od działalności umową zlecenie? Czy od tego momentu nie będzie mnie już obowiązywał status ucznia, a mój pracodawca będzie musiał płacic za mnie zus? czy nie ma to żadnego wpływu i po prostu nadal będę dla niego widniec jako uczen, a moja dzialalnosc to tak jak do tej pory odrębna praca i będę standardowo musiała opłacac składki z tytułu samej działalności? 

Czy późniejsze zawieszenie działalności będzie miało jakiś wpływ na moją umowę zlecenie/składki i czy powinnam później gdzieś to zgłosic?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: umowa zlecenie, działalnosc sezonowa, status ucznia umowa zlecenie

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych