Skocz do zawartości

Zdjęcie

Obowiązkowy split payment - od 1 kwietnia 2020 r. dowolność będzie miał tylko nabywca

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 198329 postów

Napisano 16 grudzień 2019 - 09:51

Zgodnie z obecnie obowiązującymi przepisami dotyczącymi obowiązkowej podzielonej płatności (split payment) wszystkie faktury VAT można oznaczać słowami "mechanizm podzielonej płatności" i płacić w ten sposób bez względu na oznaczenia na nich. Jednak od 1 kwietnia 2020 r. dowolność będzie miał tylko nabywca.

Powrót do artykułu: Obowiązkowy split payment - od 1 kwietnia 2020 r. dowolność będzie miał tylko nabywca

#2 Guest_K.Olczak

Guest_K.Olczak
  • Goście

Napisano 16 grudzień 2019 - 09:51

Do nowych obowiązków musza dostosować się nie tylko przedsiębiorcy, ale także producenci oprogramowania. Przetestuj za darmo jak Firmao program CRM/ERP (firmao.pl/register) już dostosował się do split payment.

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 00:55

Chore jest, że nie można zasilić kona VAT (tak nakazuje ustawa). Mam do zapłacenia pierwszy raz fv MPP, a na koncie VAT nie mam ani grosza, bo sprzedaję towary i usługi klientom indywidualnym i rozliczam się tylko gotówkowo, aby uniknąć nierzetelności klientów i ścigania ich za brak płatności. W efekcie nie mam jak zapłacić za ta fakturę przekraczającą 15 tys zł jako nabywca, bo na koncie VAT nie mam środków. Ustawa zabrania zasilenia konta VAT, bo na to konto mogą mi wpłynąć tylko przelewy z mechanizmów MPP od nabywców oraz zwroty podatku od US, a zwrotów od US nie mam. Nie sprzedaję towarów i usług firmom, więc mam związane ręce. Chora sytuacja i jeszcze bardziej chory przepis i ustawa. Jak wprowadzą obowiązkową płatność przelewem od klientów indywidualnych, to chyba będzie lepiej wrócić do pracy na etacie, aby się nie użerać z klientami. Pozostało mi tylko zapłacić normalnie i mieć nadzieję, że US się do mnie nie przypierdoli.

#4 Guest_Synirk

Guest_Synirk
  • Goście

Napisano 21 styczeń 2020 - 08:26

Chore jest, że nie można zasilić kona VAT (tak nakazuje ustawa). Mam do zapłacenia pierwszy raz fv MPP, a na koncie VAT nie mam ani grosza, bo sprzedaję towary i usługi klientom indywidualnym i rozliczam się tylko gotówkowo, aby uniknąć nierzetelności klientów i ścigania ich za brak płatności. W efekcie nie mam jak zapłacić za ta fakturę przekraczającą 15 tys zł jako nabywca, bo na koncie VAT nie mam środków. Ustawa zabrania zasilenia konta VAT, bo na to konto mogą mi wpłynąć tylko przelewy z mechanizmów MPP od nabywców oraz zwroty podatku od US, a zwrotów od US nie mam. Nie sprzedaję towarów i usług firmom, więc mam związane ręce. Chora sytuacja i jeszcze bardziej chory przepis i ustawa. Jak wprowadzą obowiązkową płatność przelewem od klientów indywidualnych, to chyba będzie lepiej wrócić do pracy na etacie, aby się nie użerać z klientami. Pozostało mi tylko zapłacić normalnie i mieć nadzieję, że US się do mnie nie przypierdoli.

Jeśli nie masz nic na koncie VAT to zejdzie ci ta kasa z konta normalnego. Tak działa mechanizm. Jak masz na koncie Vat coś to schodzi z VAT a jak nie masz to schodzi kasa tak jak dotychczas robiłeś przelewy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych