Skocz do zawartości

Dofinansowanie na opiekę dla osoby starszej i niepełnosprawnej

niepełnosprawność dofinansowanie opieka opiekunka opiekun dodatek osoby starsze niezdolność do pracy

wróć do serwisu Sektor Publiczny Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 15 grudzień 2019 - 21:49

Witam,

Mam pytanie odnośnie możliwości uzyskania dofinansowania na opiekuna/ opiekunkę dla osoby starszej i osoby niepełnosprawnej.

Sprawa dotyczy mojego sąsiada, Pana Zygmunta. Ma on już ponad 80 lat i samodzielnie opiekuje się niepełnosprawną 60-letnią córką. 

Sam Pan Zygmunt jest już chory ( posiada orzeczenie o niezdolności do pracy) i potrzebuje całodobowego opiekuna dla siebie oraz córki o znacznym stopniu niepełnosprawności ( posiada ona orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji). Zatrudnia on stale opiekunki, są to jednak osoby niepewne, często z zagranicy, szybko rezygnujące z pracy lub próbujące go oszukać. Dzieje się tak, ponieważ nie stać go na opiekunkę z agencji.  Nie ma on żadnej rodziny, która mogłaby mu pomóc. 

Nie potrafię obecnie powiedzieć jaki jest ich wspólny dochód oraz nie znam wszystkich zapomóg, ani dofinansowań z których korzystają ( posiadam bardzo szczątkowe informacje, lecz mogę się dowiedzieć).

Chciałabym się dowiedzieć jakie są możliwości uzyskania dofinansowania do opiekunki lub opieki dla tych osób oraz jakie są programy z których mógłby skorzystać w takiej sytuacji. 

Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: niepełnosprawność, dofinansowanie, opieka, opiekunka, opiekun, dodatek, osoby starsze, niezdolność do pracy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy