Skocz do zawartości

Zdjęcie

Duże zmiany w zasiłku chorobowym, opiekuńczym i macierzyńskim w 2020 roku

wróć do serwisu Kadry 11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516298 postów

Napisano 02 grudzień 2019 - 12:06

Planuje się, że w 2020 roku wprowadzony zostanie okres wyczekiwania w odniesieniu do zasiłku opiekuńczego i macierzyńskiego. Obecnie takich ograniczeń nie ma. Zmiany dotkną również zasiłku chorobowego - będzie on przysługiwał jeżeli pracownik przepracuje co najmniej 90 dni.

Powrót do artykułu: Duże zmiany w zasiłku chorobowym, opiekuńczym i macierzyńskim w 2020 roku

#2 Guest_piotr

Guest_piotr
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2019 - 12:06

a dla policjantów i innych mundurowych sędziów prokuratorów polityków górników nauczycieli to też czy tylko dla przedsiębiorców i robotników

#3 Guest_Zocha

Guest_Zocha
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2019 - 13:08

Zmiany dotyczą ludzi ubezpieczonych i otrzymujących zasiłki chorobowe w ZUS.

Nauczycieli na pewno te zmiany dotkną.

Mundurówki ubezpiecza MON -więc oni raczej nie łapią się na zmiany.

a Górnicy.... ?

#4 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 02 grudzień 2019 - 17:00

Co sądzicie, dobry pomysł ?

#5 Guest_Kadrowa

Guest_Kadrowa
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2019 - 07:27

Moim zdaniem te 3 m-ce wyczekiwania dla młodych tj. bardzo dobry pomysł..bo często młodzież zaraz po otrzymaniu umowy o pracę  nagle bierze L-4 na katarek....a pozostałe zmiany są dosyć kontrowersyjne....

#6 Guest_MEGI

Guest_MEGI
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2019 - 13:09

sk***ysyny!!! Chorobę nowotworową bądź przewlekła po 3 miesiącach odstawić na półkę i za***rdalać na tych nie robów co siedzą w domach i pobierają świadczenia za nasze pieniądze.Nie każda kobieta w ciąży może pracować.jest wiele przypadków że musza leżec plackiemw domach bądź szpitalach aby taką ciaże utrzymyć TO SIĘ NAZYWAJĄ DOBRE ZMIANY!!!!!Jak przezyć przez 3 miesiace bez jedzenia i leków?

#7 Guest_piotr

Guest_piotr
  • Goście

Napisano 04 grudzień 2019 - 13:48

ja się pytam ile jeszcze ten niewolnik wytrzyma?. Niech PIS weźmie się za lepiej za emerytów 30 40 latków , za rolników z 500 hektarami co płacą KRUS za biurokratów na niespotykaną skalę w dziejach Polski ( w gminach, w powiatach, w miastach, w województwach u marszałków administracji rządowej ) Tego wszystkiego jest więcej niż robotników.

#8 Guest_Janusz

Guest_Janusz
  • Goście

Napisano 06 grudzień 2019 - 10:41

Też myślę, że z tymi okresami karencji to dobrze. Przecież jak ktoś nie pracował 10 lat, a potem nagle się zatrudnia i od razu idzie na zwolnienie na 6 miesięcy. Przecież to ewidentnie widać, że zatrudnił się tylko, bo zwietrzył łatwą kasę.
Ale te 90 dni przerwy między zasiłkami to trochę dziwne

#9 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 grudzień 2019 - 09:58

@MEGI Nie o to chodzi, chodziło tylko o okres wyczekiwania.

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2020 - 21:41

To jest chore i niemożliwe... Ja jako młoda mama zmieniam pracę bo k**wa dziecko choruje - poszlo do żłobka... i co k**wa... za co ja mam żyć?! Za żłobek zapłacić- nianię też- bo jak na zwolnienie to nie ma kasy - a jak k**wa stawki są takie że k**wa trzeba dopłacić... jak żyć, jak iść do pracy... jak mieć dzieci... zamiast dac możliwość pójścia do pracy- będę musiała zostać w domu... bo nie mam z czego dopłacać do opieki... jak zostawic dziecko w szpitalu... k**wa jest wiele różnych przypadków, wypadków... rozumiem że chcą ograniczyć "kombinowanie" nie pracował bo nie potrzebował albo na czarno pracował... I umowa i na zwolnienie. Ale są ludzie którzy pracują i pracują wiele lat i nie mają do niczego prawa... dobrze nie chorować... Ale jak zachowuje się... za co żyć?! Umierać i nie jeść

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 06 styczeń 2020 - 21:41

To jest chore i niemożliwe... Ja jako młoda mama zmieniam pracę bo k**wa dziecko choruje - poszlo do żłobka... i co k**wa... za co ja mam żyć?! Za żłobek zapłacić- nianię też- bo jak na zwolnienie to nie ma kasy - a jak k**wa stawki są takie że k**wa trzeba dopłacić... jak żyć, jak iść do pracy... jak mieć dzieci... zamiast dac możliwość pójścia do pracy- będę musiała zostać w domu... bo nie mam z czego dopłacać do opieki... jak zostawic dziecko w szpitalu... k**wa jest wiele różnych przypadków, wypadków... rozumiem że chcą ograniczyć "kombinowanie" nie pracował bo nie potrzebował albo na czarno pracował... I umowa i na zwolnienie. Ale są ludzie którzy pracują i pracują wiele lat i nie mają do niczego prawa... dobrze nie chorować... Ale jak zachowuje się... za co żyć?! Umierać i nie jeść

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 styczeń 2020 - 08:42

To jest chore i niemożliwe... Ja jako młoda mama zmieniam pracę bo 

Ale są ludzie którzy pracują i pracują wiele lat i nie mają do niczego prawa... dobrze nie chorować... Ale jak zachowuje się... za co żyć?! Umierać i nie jeść

I tu klasyczny przykład tego, że ludzie nie mają pojęcia o co chodzi i pi** jak potłuczeni.

Jak masz ciągłość ubezpieczenia, przy zmianie pracy, to cię to nie dotyczy.

Gdyby naród nie kombinował, to by zmiany nie były potrzebne - niestety to forum jest kopalnią pytań, jak przykombinować, żeby się nie napracować, a zasiłek nawet nie otrzymać, a wyłudzić i co ważniejsze, jest na to przyzwolenie społeczne, a jak się chce patologię ukrócić, to nagle wrzask.

Jako osoba płacąca rzetelnie składki od kilkunastu lat cieszę się, że ktoś to złodziejstwo ma zamiar ograniczyć.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych