Skocz do zawartości

Druga ciąga - urlop wypoczynkowy po urlopie rodzicielskim

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 20 listopad 2019 - 09:03

Dzień dobry,

Piszę w sprawie porady.

Opis sytuacji:

We wrześniu 2018 r. urodziłam dziecko od tej pory wykorzystałam urlop macierzyński i  rodzicielski przed skończeniem urlopu rodzicielskiego wezwano mnie na do zrobienia tzw. zdolności do pracy, które przeszłam bez problemu. W uwagi na zaległy urlop wypoczynkowy postanowiłam wykorzystać go do końca. Podczas urlopu wypoczynkowego dowiedziałam się o kolejnej ciąży. Wobec powyższego zwolnienie L4 z uwagi na kolejną ciąże chce przekazać pracodawcy w momencie wykorzystania zaległego urlopu wypoczynkowego. Wobec tego mam kilka pytań:

- czy zmuszona jestem do powrotu do pracy na jeden dzień by otrzymywać pełne świadczenia po przekazaniu L4 pracodawcy ?

- czy w tej sytuacji naliczony zostanie mi nowy urlop wypoczynkowy ?

- które miesiące będą liczone jako podstawa do wypłaty z tytułu zwolnienie L4 ciążowego

(cały rok przed zajściem w pierwszą ciąże ? czy inny termin ?) 

Z góry bardzo dziękuje za pomoc.

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13507 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 20 listopad 2019 - 20:58

Nie musisz wracać do pracy na jeden dzień po urlopie wypoczynkowym, od razu możesz iść na zwolnienie.

Jaki nowy urlop masz na myśli ? W związku z ZLA chcesz przerwać urlop wypoczynkowy ?

Podstawa chorobowego jest liczona z 12-tu miesięcy sprzed miesiąca zachorowania z pominięciem miesięcy, w których nie przepracowano co najmniej połowy dni roboczych.

Jeśli masz stałe wynagrodzenie, to podstawa będzie z niego wyliczona.

#3 Guest_Renata

Guest_Renata
  • Goście

Napisano 21 listopad 2019 - 16:13

Dziękuje za odpowiedź.

Nie chce przerywać urlopu wypoczynkowego, chce położyć L4 po skończeniu urlopu wypoczynkowego ten urlop jest urlopem zaległym za rok 2018 r. Czy wobec tego, iż w 2019 r. byłam na urlopie macierzyńskim, później rodzicielskim następnie urlopie wypoczynkowym i po skończeniu urlopu wypoczynkowego położę L4 przysługiwał mi będzie urlop wypoczynkowy za rok 2019 ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych