Skocz do zawartości


Zdjęcie

właściciel jednoosobowej spółki zoo


wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Polka

Polka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 106 postów

Napisano 14 listopad 2019 - 10:51

Dzień dobry,

 

 1.Na jakiej podstawie wypłacać wynagrodzenie dla właściciela jednoosobowej spółki zoo (emeryt)? Obecnie ta osoba jest zgłoszona do ZUS z kodem 0543 10 Wspólnik jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i płaci co miesiąc składkę zdrowotną a na koniec roku rozlicza się PIT 37.

 

2. Czy mają Państwo do polecenia radcę prawnego w Warszawie, specjalizującego się w spółkach zoo i wypłacie dywidend?

 



#2 koleżanka

koleżanka

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 14093 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 14 listopad 2019 - 21:51

Ale jakie wynagrodzenie chciałabyś wypłacić udziałowcowi ?



#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 listopad 2019 - 00:37

Dzień dobry,

 

 1.Na jakiej podstawie wypłacać wynagrodzenie dla właściciela jednoosobowej spółki zoo (emeryt)? Obecnie ta osoba jest zgłoszona do ZUS z kodem 0543 10 Wspólnik jednoosobowej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością i płaci co miesiąc składkę zdrowotną a na koniec roku rozlicza się PIT 37.

 

2. Czy mają Państwo do polecenia radcę prawnego w Warszawie, specjalizującego się w spółkach zoo i wypłacie dywidend?

nie ma jednoosobowej spółki z o.o !!!!!



#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 15 listopad 2019 - 07:43

nie ma jednoosobowej spółki z o.o !!!!!

 


Jest, jeżeli jedna osoba ma 100% udziałów, np. (odkupiła, dostała, itp. od pozostałych wspólników)



#5 Adwokat Krakow

Adwokat Krakow

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 89 postów

Napisano 06 kwiecień 2020 - 11:09

Jednoosobowe spółki z o.o. jak najbardziej istnieją - jedynym zakazem w tej materii jest to, że taką spółkę nie może zawiązać inna jednoosobowa spółka z o.o. (art. 151 §2 KSH).


Rozwody Kraków Adwokat Michał Słomka
ul. Profesora Władysława Szafera 9/46
31-543 Kraków
tel. +48 784 425 405
 
 
 



Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych