Skocz do zawartości

Zdjęcie

Rewolucyjne zmiany w zasiłku macierzyńskim i opiekuńczym w 2020 r.

wróć do serwisu Kadry 8 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516263 postów

Napisano 30 październik 2019 - 13:46

Od 2020 roku ma obowiązywać okres wyczekiwania w przypadku zasiłku opiekuńczego i macierzyńskiego – taki zapis znalazł się w przyjętym przez rząd wieloletnim planie finansowym.

Powrót do artykułu: Rewolucyjne zmiany w zasiłku macierzyńskim i opiekuńczym w 2020 r.

#2 Guest_Paula

Guest_Paula
  • Goście

Napisano 30 październik 2019 - 13:46

To ja pracuje i nie będzie mi się należal macierzyński. To jest chore. Co moje pieniądze dostanie Rydzyk! Oosby które nie pracują i dostają 1000 zł od państwa kosinkowe dalej będę dostawać ptezoraszam za co. Jak widać w tym chorym państwie najlepiej nie pracować i żyć zasilkow! Brawo Kaczor!

#3 Guest_agnesh

Guest_agnesh
  • Goście

Napisano 20 listopad 2019 - 12:54

to chodzi o to żeby ograniczyć wyciąganie kasy z Państwa, mnóstwo osób jest sztucznie zatrudnianych na wysokie kwoty i po 3 mc przechodzą na zasiłek z ZUS'U o to tu chodzi. a nie o każdego kto pracuje.

#4 Guest_Zniesmzczona

Guest_Zniesmzczona
  • Goście

Napisano 20 listopad 2019 - 13:18

Ekstra. Dają 500 plus na dzieci A nie dość że 80% zasiłku to jeszcze czas wyczekiwania. Gdzie tu logika? Przecież noworodek to ogromne koszty

#5 Guest_Sylwia

Guest_Sylwia
  • Goście

Napisano 22 listopad 2019 - 07:34

Co do zasiłku macierzyńskiego to ok (nawet da się to zrozumieć aby nie było nadużyć), ale jeśli chodzi o zasiłek opiekuńczy to przegięcie. Jak matki mają podjąć pracę skoro stoi przed nimi obawa, że jak dziecko się rozchoruje w ciągu pierwszych 90 dni to nie dostaną pieniędzy, no chyba że "oleją" chorobę dziecka i chore puszczą do przedszkola lub szkoły???

#6 Guest_Aneta

Guest_Aneta
  • Goście

Napisano 25 listopad 2019 - 14:13

Pytanie też czy zasiłek będzie wypłacony również za te 90 dni oczekiwania ?

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 listopad 2019 - 12:56

Pytanie też czy zasiłek będzie wypłacony również za te 90 dni oczekiwania ?

Nie będzie. A wszystko to masz opisane w artykule, wystarczy przeczytać ze zrozumieniem.

#8 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 listopad 2019 - 14:46

Te zmiany uderzą w wielu, którzy na forum bez żenady pytają o możliwość de facto wyłudzenia zasiłku i jak najdłuższego korzystania ze świadczeń. Planowanie choroby i planowanie zwolnienia lekarskiego, pytania o zaplanowane l4 jeszcze przed zajściem w ciążę, kombinowanie z nowymi okresami zasiłkowymi - to codzienne patologie spotykane na tym forum. A z drugiej strony zerowa świadomość tego, skąd pieniądze na zasiłki się biorą.

Z powodu złodziejstwa jednych konsekwencje jak zwykle  poniosą również uczciwi.

#9 Guest_Gostek

Guest_Gostek
  • Goście

Napisano 29 listopad 2019 - 15:49

Te zmiany uderzą w wielu, którzy na forum bez żenady pytają o możliwość de facto wyłudzenia zasiłku i jak najdłuższego korzystania ze świadczeń. Planowanie choroby i planowanie zwolnienia lekarskiego, pytania o zaplanowane l4 jeszcze przed zajściem w ciążę, kombinowanie z nowymi okresami zasiłkowymi - to codzienne patologie spotykane na tym forum. A z drugiej strony zerowa świadomość tego, skąd pieniądze na zasiłki się biorą.

Z powodu złodziejstwa jednych konsekwencje jak zwykle  poniosą również uczciwi.

Niestety masz rację. Non stop ktoś pyta, czy jak będę w ciąży to od kiedy mogę iść na L4, czy już mogę, czy nie ?
A najlepsze jest to że oni się tego nie wstydzą.

Najbardziej ciekawi mnie tylko właśnie jak to jest na zachodzie, czy też jest takie wyłudzanie, czy jakoś sobie z tym radzą.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych