Skocz do zawartości

Odrzucenie spadku przez małoletniego

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Edyta

Guest_Edyta
  • Goście

Napisano 16 październik 2019 - 16:48

Witam. W styczniu zmarł mój ojciec, w lipcu odrzuciłam spadek w całości u notariusza. Z ojcem nie miałam kontaktu ponad 30 lat. Wiem że zostawił po sobie tylko długi niesplacone alimenty i kredyty, nie miał żadnego majątku. Co z moją niepełnoletnią córką ? Czy powinnam złożyć wniosek w sądzie i odrzucić spadek w jej imieniu ? Co stanie się jeżeli tego nie zrobię ? Dodam, że córka nie znała dziadka, nie chciałabym żeby w przyszłości miała problemy z powodu jego długów. Jak ewentualnie sformułować uzasadnieniem do sądu, nie mam zadnych dokumentów dokumentujących zadłużenie ojca.

#2 Tomasz2

Tomasz2

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 24 październik 2019 - 05:14

Na ten moment z tego co kojarzę nie ma już potrzeby odrzucania spadku, jeśli są to tylko długi. Ale jeśli chcesz mieć pewność i spokojną głową to skontaktuj sie z adwokatem Radosławem Przymuszałą - http://adwokatprzymuszala.pl/. On udzieli Ci rzetelnej informacji i to przez telefon lub online. Wystarczy wcześniej umówić się z nim na taki kontakt i wszystko będziesz miał wyjaśnione, profesjonalnie i sprawnie, bez dodatkowych kłopotów. Jeśli okaże się, że trzeba podjąć jakieś działanie, to da ci jasne wytyczne jak i co zrobić.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych