Skocz do zawartości

Zdjęcie

Usługi elektroniczne, a zwolnienie z VAT

vat podatki

wróć do serwisu Księgowość Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 tadeitto

tadeitto

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 09 październik 2019 - 10:58

Prowadzę działalność gospodarczą jako programista i obecnie nie jestem czynnym płatnikiem podatku VAT(<200k przychodu), w chwili obecnej rozliczam się sam, jednak jeżeli sytuacja się zmieni będę rozważać zatrudnienie kogoś do księgowości. 

Ale do meritum, mam portal, na którym chce brać miesięczny abonament, powiedzmy 10$ od użytkownika. Może być on z każdego kraju na świecie. Czy uda mi się w jakikolwiek sposób rozliczyć to bez rejestracji jako płatnik VAT? Mogę ograniczyć sprzedaż tylko do osób fizycznych, w celu powiedzmy uproszczenia rozliczenia, lub tylko dla krajów Unii Europejskiej? Nie wiem, jaki dochód może mi to przynieść, możliwe, że będą to drobne kwoty, dlatego nie chciałbym zmieniać obecnej formy prowadzenia działalności, szczególnie, że nie generuje dużo kosztów aby ten VAT mógłby mi się w pewnej kwocie zwrócić. Czy są może inne sposoby rozliczenia? Głównie chodzi mi o początki bo jeżeli osiągnie to sensowny zysk, to postaram się zrobić to jak należy.

Zanim skieruje się na konsultacje z jakimś księgowym po prostu chciałbym uzyskać więcej informacji i opcji.

Pozdrawiam :)

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: vat, podatki

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy