Skocz do zawartości


Zdjęcie

roszczenie regresowe - dłużnik solidarny


Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 pl_anca

pl_anca

    Nowy użytkownik

  • Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 16 wrzesień 2019 - 16:45

Proszę o pomoc w poniższej sprawie.

W trakcie trwania małżeństwa strony wpółnie zaciągnęły długookresowy kredyt konsumpcyjny.

Po kilku latach małżeństwo podpisało rozdzielnośc majątkową, po czym żona zakupiła na swój majątek mieszkanie finansowane kredytem hipotecznym.

Oboje małżonkowie mieszkali w tymże mieszkaniu przez kilka lat. 

Przez ten czas mąż płacił raty długookresowego kredytu konsumpcyjnego, żona płaciła wszystkie inne domowe obciążenia ( media, kredyt hipoteczny, itd. )

W pewnym momencie żona założyła mężowi sprawę o rozwód i zmieniła zamki w drzwiach swojego mieszkania, uniemożliwiając mężowi dalsze w nim mieszkanie.  (Nadmieniam, że ok 3 lata przed założeniem sprawy o rozwód mąż wyjechał za granicę do pracy i bywał w mieszkaniu żony okazjonalnie. Po rozpoczęciu sprawy o rozwód mąż w dalszym ciągu pracował i mieszkał za granicą) .

W tym momencie mąż założył żonie sprawę sądową o pozbawienie posiadania, którą to sprawę sąd przegrał z uwagi na swoje naganne zachowanie (siłą starał się to posiadanie odzyskać) .

Sąd uznał takie zachowanie za niezgodne z zasadami współżycia społecznego i po ok 1.5 roku pozew oddalił.

Przez rok od momentu założenia sprawy o rozwód mąż dalej płacił raty długookresowego kredytu konsumpcyjnego, a po roku tego zaprzestał.

Obecnie mąż założył sprawę cywilną żonie o zapłatę połowy z całej sumy zapłaconych przez niego rat długookresowego kredytu konsumpcyjnego – jako dłużnika solidarnego.

Proszę o opinie jak żona może się w tej sytuacji bronić, aby uniknąć zapłaty.

Z góry dziękuję .

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych