Skocz do zawartości

Zdjęcie

jakie wynagrodzenie z nadgodzinami

wróć do serwisu Kadry 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Ania1987

Ania1987

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 08 wrzesień 2019 - 23:03

Witam, może ktoś pomoże obliczyć wynagrodzenie, jakie mi przysługuje bo gubie sie już z tym wszystkim. Wraz z koleżankami uważamy, że kierownictwo nas oszukuje na nadgodzinach... Pomiędzy miesiącami potrafi być 500zł różnicy choć godzin mam tyle samo przepracowane, koleżanki też.

Sprawa wygląda tak:

-na umowie o pracę minimalne wynagrodzenie wynosi 2250zł

-szefostwo twierdzi, że umowa dotyczy pracy 40godz tygodniowo, a każde nadgodziny są płatne 100%

-pracujemy w soboty i przeważnie dzień w tygodniu mamy za nią oddany (praca w handlu), plus 1 niedziela raz na 2 miesiące

Pytanie teraz: Ile wyniesie moja wypłata netto, jeśli przepracowałam 23dni w lipcu? (czyli 184 godziny)

Z góry dziękuje za odpowiedź :-)

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 09 wrzesień 2019 - 07:25

W lipcu nie przepracowałaś prawdopodobnie ani jednej nadgodziny, bo nominał był 23 dni/184 godziny - powinnaś dostać netto w widełkach od 1580 do 1640 zł (w zależności od zastosowanych kosztów uzyskania przychodów i ulgi).

Miesiące różnią się nominalną ilością godzin stad różnice w wynagrodzeniu pomiędzy miesiącami - to co w jednym będzie nadgodzinami, w drugim jest normą.

Poza tym, zgodnie z kp nie wszystkie nadgodziny są płatne 100%, a bez znajomości twojego zaplanowanego czasu pracy i realnie przepracowanych godzin nikt ci nic nie powie.

#3 kasiakier

kasiakier

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 45 postów

Napisano 22 maj 2020 - 14:06

Wrzuć sobie dane w program Kadry i Płace i zobaczysz prawidłowe wyliczenie https://www.pakietpr...l/kadry-i-place

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych