Skocz do zawartości


Zdjęcie

podatek 17% oraz większe KUP od 01.10.2019r. a listy płac za wrzesień


wróć do serwisu Kadry 30 odpowiedzi w tym temacie

#1 Piotr

Piotr

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 29 sierpień 2019 - 11:20

Witam. 
W związku z tym że od 01.10.2019r. ma się zmniejszyć podatek dochodowy z 18% na 17% oraz mają być większe koszty uzyskania przychodu, to czy ta zmiana będzie już dotyczyły list płac za miesiąc wrzesień wypłacanych w październiku? 


#2 Guest_Aga

Guest_Aga
  • Goście

Napisano 29 sierpień 2019 - 11:41

tak, podatek jest odprowadzany w październiku wiec tak



#3 Piotr

Piotr

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 30 sierpień 2019 - 07:33

a ten podatek 17% będzie dotyczył wszystkich zatrudnionych na umowę o pracę? czy tylko tych co mają dochody do kwoty 42764zł?



#4 Piotr

Piotr

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 02 wrzesień 2019 - 10:58

?



#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 02 wrzesień 2019 - 11:17

Wszystkich do 85528 zł.



#6 Piotr

Piotr

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 367 postów

Napisano 03 wrzesień 2019 - 10:35

Sejm i Senat przegłosowali, teraz tylko jeszcze ustawę tą musi podpisać prezydent i mamy podatek 17% 
 
Z tym że to będzie 17% albo 17,75% :


#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2019 - 10:59

Głupoty piszesz w celach reklamowych?

 

 

 W 2019, w związku ze zmianą stawki będzie za cały 2019 do rozliczenia 17,75%, od 2020 17.



#8 Guest_54646

Guest_54646
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2019 - 11:26

Głupoty piszesz w celach reklamowych?

 

 

 W 2019, w związku ze zmianą stawki będzie za cały 2019 do rozliczenia 17,75%, od 2020 17.

 17,75 % ?



#9 Guest_gość

Guest_gość
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2019 - 13:40

A zwiekszone KUP to od 01.10 2019 czy od 1 stycznia 2020 ? , z projektu wynika że przepisy art 22ust 2 ( czyli koszty) w brzemieniu nadanym w art 1ustawy z dnia 30 sierpnia o zmanie updof maja zastosowanie od 01.01.2020 roku,



#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2019 - 13:58

 17,75 % ?

 


W związku z tym, że do września 18,  a od października 17, za cały rok 2019 rozliczenie (roczne!) będzie 17,75%.



#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 03 wrzesień 2019 - 14:07

A zwiekszone KUP to od 01.10 2019 czy od 1 stycznia 2020 ? , z projektu wynika że przepisy art 22ust 2 ( czyli koszty) w brzemieniu nadanym w art 1ustawy z dnia 30 sierpnia o zmanie updof maja zastosowanie od 01.01.2020 roku,

 


Z uchwalonej ustawy tak wynika, tylko podatek 17 od października.



#12 Guest_223

Guest_223
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2019 - 06:22

 

Z uchwalonej ustawy tak wynika, tylko podatek 17 od października.

 

A nie wchodzi wszystko razem?



#13 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2019 - 06:32

A zwiekszone KUP to od 01.10 2019 czy od 1 stycznia 2020 ? , z projektu wynika że przepisy art 22ust 2 ( czyli koszty) w brzemieniu nadanym w art 1ustawy z dnia 30 sierpnia o zmanie updof maja zastosowanie od 01.01.2020 roku,

Koszty też od 1.10.2019 r.


Koszty w limitach rocznych wchodzą od 1 stycznia 2020 - to jest z art.1 ustawy.

 

Art.3, który mówi o wyższych miesięcznych kosztach od 1.10.2019 r., tylko z innymi limitami rocznymi za 2019r., stąd rozbicie i zamieszanie z art. 1.

 

Trzeba czytać całość, a nie tylko jeden art.



#14 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18893 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 04 wrzesień 2019 - 07:55

Koszty też od 1.10.2019 r.
Koszty w limitach rocznych wchodzą od 1 stycznia 2020 - to jest z art.1 ustawy.
 
Art.3, który mówi o wyższych miesięcznych kosztach od 1.10.2019 r., tylko z innymi limitami rocznymi za 2019r., stąd rozbicie i zamieszanie z art. 1.
 
Trzeba czytać całość, a nie tylko jeden art.

Od kiedy to przepisy dotyczące podatku wchoiw trakcie roku podatkowego?

#15 Guest_223

Guest_223
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2019 - 07:57

Od kiedy to przepisy dotyczące podatku wchoiw trakcie roku podatkowego?

 

To jak z tym w końcu jest? Bo praktycznie wszędzie jest informacja, że wchodzi to od 1.10.

Zerowy PIT dla młodych przecież też wszedł w trakcie roku.



#16 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2019 - 08:10

Od kiedy to przepisy dotyczące podatku wchoiw trakcie roku podatkowego?

 


Nie ma przepisu, który by tego zakazywał, więc hulaj dusza... i g... kogokolwiek obchodzi, że dla mnie to kolejny koszt, bo za każdym razem trzeb dostosować oprogramowanie i zamiast na inwestycje i rozwój firmy, to na serwis informatyczny kolejny raz muszę kasę wybulić, bo nikogo nie obchodzi to, że rozbijając ustawy na kilka wprowadzanych w różnych odstępach czasu kilkukrotnie trzeba oprogramowanie dostosowywać.



#17 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2019 - 08:12

To jak z tym w końcu jest?

 


Ustawę przeczytaj - najlepsze źródło informacji.



#18 Guest_anna

Guest_anna
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2019 - 08:24

 

Ustawę przeczytaj - najlepsze źródło informacji.

 

 

Jak widać z wypowiedzi wyżej po przeczytaniu nadal są wątpliwości.



#19 Guest_matt

Guest_matt
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2019 - 09:09

Zmiany od 01.10.2019 r. (czekają na podpis Prezydenta):

 

1. Stosujemy wyższe koszty uzyskania przychodu (250zł zamiast 111,25zł lub 300zł zamiast 139,06zł)

2. Stosujemy niższą stawkę podatkową 17% (chyba, że pracownik złoży oświadczenie na piśmie, że chce żebyśmy stosowali w okresie od 01.10-31.12.2019 stawkę 17,75%)

3. Stosujemy niższą ulgę zaliczki na podatek dochodowy (43,75zł zamiast 46,33zł)

 

Przy rozliczeniu PIT za 2019 r. cały nasz dochód będzie przeliczany ze stawki 17,75% (czyli cała masa podatników będzie miała nadpłaty lub niedopłaty w dość dużej wysokości)



#20 Guest_FERA

Guest_FERA
  • Goście

Napisano 04 wrzesień 2019 - 09:28


3. Stosujemy niższą ulgę zaliczki na podatek dochodowy (43,75zł zamiast 46,33zł)

Kwota wolna na stałe zmienia się na 43,75?





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych