Skocz do zawartości

ZALEGŁY URLOP PO POWROCIE DO PRACY PO URLOPIE MACIERZYŃSKIM

urlop macierzyński etat

wróć do serwisu Kadry 1 odpowiedź w tym temacie

#1 Guest_Eleeri

Guest_Eleeri
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2019 - 19:38

Witam,

proszę o poradę. Jestem zatrudniona na etat w pełnym wymiarze godzin od 7 lat, mam prawo do 26 dniowego urlopu wypoczynkowego. W 2015 zaszłam w pierwszą ciążę w trakcie której większość czasu spędziłam na L4, po powrocie do pracy w październiku 2017 (roczny urlop macierzyński plus zaległy urlop z 2015, 2016 i  cztery dni z 2017).

W 2018 w sierpniu (po uwczesnym spożytkowaniu 10 dni z urlopu zaległego z 2017 roku) zaczłam w drugą ciąże i znowu przeszłam na L4.

Aktualnie urlop macierzyński kończy mi sie 26.04.2020.

Z tego co się orientuję, muszę po powrocie  wykorzystać do końca wrześnina 2020 zalegly urlop z lat 2017, 2018, 2019. Wolała bym jednak od razu po zakończeniu urlopu macierzyńskiego wrócić do pracy z zaległy urlop wykorzystać w 2021 roku, kiedy będę się przygotowywała do egzaminu specjalizacyjnego. Nie interesuje mnie ekwiwalent za zaległy urlop. Jeżeli to ma jekieś znaczenie to pracuję w służbie zdrowia.

Będę wdzięczna za pomoc.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2019 - 20:50

Nie wiem jakiej pomocy oczekujesz od forum , bo forumowicze prawa nie stanowią, a przepisy mówią jasno, że zaległy urlop należy wykorzystać do końca września - może być tak, że pracodawca nie będzie obawiał się PIP i pójdzie ci na rękę, pozwalając wykorzystać urlop w terminie późniejszym, ale formalnie jest to wykroczenia, które może kosztować go grzywnę.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: urlop, macierzyński, etat

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych