Skocz do zawartości


Dane osobowe - kwestionariusz pracownika


2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 sierpień 2019 - 19:34

Dzień dobry
Niedawno podpisałaem umowę o pracę. Jest to już moja któraś praca. Ale pierwszy raz spotykam się z pewnym problemem. Otóż, dostałam do wypełnienia kwestionariusz osobowy (rozdawany każdemu nowemu pracownikowi). Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego ale kwestionariusz ten zawiera wiele pól do wypełnienia, które - wydaje mi się - nie powinny być w nim uwzględnione. Prócz 'standardowych' rubryk gdzie wpisuje się: imię, nazwisko, adres zamieszkania, czy pesel, są to m. in. pola: imiona rodziców, miejsce urodzenia, nazwisko panieńskie, seria i numer dowodu osobistego, organ wydający dowód osobisty, nazwisko panieńskie matki, narodowość, i kilka innych (niestety nie pamiętam wszystkich pól do wypełnienia).
Czy powinnam wypełniać wszystkie te rubryki? Wg mnie to trochę dziwne. Dodam, że jest to duża firma, ale nie jest związana z finansami czy bankowością.
Proszę o poradę.
Gdzie mogę szukać informacji jakich danych może żądać ode mnie pracodawca?
Pozdrawiam#2 Witch

Witch

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 8836 postów

Napisano 20 sierpień 2019 - 21:09

https://kadry.infor....owych-2019.html#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 21 sierpień 2019 - 06:46

Dzień dobry
Niedawno podpisałaem umowę o pracę. Jest to już moja któraś praca. Ale pierwszy raz spotykam się z pewnym problemem. Otóż, dostałam do wypełnienia kwestionariusz osobowy (rozdawany każdemu nowemu pracownikowi). Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego ale ...
Gdzie mogę szukać informacji jakich danych może żądać ode mnie pracodawca?
Pozdrawiam

Zastanawiające gdzie wcześniej pracowałaś, bo większość tych danych była niezbędna wcześniej i na starym formalnym kwestionariuszu była.

 

 


Część z danych, których na formularzu opracowanym przez ministerstwo nie ma, jest wymagane innymi przepisami niż kodeks pracy, chociażby ustawą o ubezpieczeniach społecznych, więc powodzenia w czytaniu i analizowaniu przepisów w celu dotarcia do tego, czego pracodawca ma prawo od ciebie żądać.

Jedyne czego ze 100% pewnością aktualnie żądać nie mogą, to dane rodziców.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy