Skocz do zawartości

Zdjęcie

Choroba pracownika a zwolnienie z pracy

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672074 postów

Napisano 05 sierpień 2019 - 14:18

Zgodnie z Kodeksem pracy przebywanie pracownika na zwolnieniu lekarskim wyklucza możliwość rozwiązania z nim umowy. Czy jeśli choroba trwa zbyt długo bądź pracownik bardzo często korzysta ze zwolnień lekarskich, pracodawca może go zwolnić?

Powrót do artykułu: Choroba pracownika a zwolnienie z pracy

#2 Guest_gosc

Guest_gosc
  • Goście

Napisano 05 sierpień 2019 - 14:18

ja mam ukonczone 53 lat pracodawca mnie zwolnil z przyczyn chorobowych i przepracowane mam 36 ponad lat pracy odciagaja tez mi retowe i zus jak zwykle nie dal renty zeby sie lepiej podleczyc bo wypychaja na sile po co mi odciagaja te rentowe a mialam powazna operacje i zostalam bez niczego nawet nie moge isc na przedemrytarne takie mamy przepisy i takie gadanie ze po 50 jest szanowany to nie prawda i niech odadza nam jak kiedys byly przepracowane lata pracy i czlowiek by mogl przesc na emeryture a takto zostal zniczym

#3 Guest_Olaf

Guest_Olaf
  • Goście

Napisano 16 luty 2020 - 20:38

Okropne problemy z pracownikiem mieliśmy rok temu bo ciągle zasłaniał się l4. Nie było by z tym problemu, ale jego zachowania były bardzo podejrzane i pewien z kierowników widział go podobno na wyjeździe, kiedy miał poważnie chorować. Uznaliśmy, że czas coś z tym zrobić i wynajęliśmy prywatnego detektywa, aby sprawdził jego ciężki stan. Detektyw Skrzypek szybko udowodniła, że pracownik chorował jedynie na lenistwo i jego stan nie był taki jak nam opisywał. Już u nas nie pracuje, a my mamy na jego miejscu osobę, której zależy na uczciwej pracy.

#4 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5525 postów

Napisano 17 luty 2020 - 08:39

Obrzydliwe.

Wynajmować prywatnego detektywa do tropienia pracownika?

Idź już lepiej z tymi reklamami!!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych