Skocz do zawartości

Zwolnienie z podatku 26 lat

pit podatekdochodowy 26lat

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Marta

Guest_Marta
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2019 - 06:00

Witam,

Czy ktoś mógłby wyjaśnić mi jedną kwestię jeśli chodzi o zwolnienie z podatku osób do 26 roku życia?

Mianowicie chodzi mi o wynagrodzenie za lipiec... jeśli wypłacamy je do 10 sierpnia to w tym przypadku stosujemy już ulgę czy możemy dopiero od września?

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2019 - 06:35

Musicie od 01.01.2020, a wcześniej możecie od momentu,  w którym pracownik złoży wniosek o zastosowanie zwolnienia.

#3 Guest_Kasia

Guest_Kasia
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2019 - 06:43

Zwolnienie z podatku obowiązuje od sierpnia 2019, czyli wypłata za sierpień wypłacona we wrześniu

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2019 - 07:28

Zwolnienie z podatku obowiązuje od sierpnia 2019, czyli wypłata za sierpień wypłacona we wrześniu

Głupoty piszesz.Decyduje moment powstania przychodu, a nie jego tytuł.

#5 Guest_442

Guest_442
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2019 - 07:52

Głupoty piszesz.Decyduje moment powstania przychodu, a nie jego tytuł.

Rozumiem, że w takim razie można zastosować ulgę już do wypłaty za lipiec wypłaconą 10.08?

#6 Guest_KK

Guest_KK
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2019 - 08:02

Tak, patrzymy na wypłaty kasowo. Wczoraj upewniłam się w tej sprawie na infolinii podatkowej. Można zastosować to zwolnienie z PIT dla młodych już do wypłat za lipiec, wypłacanych do 10 sierpnia. Liczy się data wypłaty. Tak samo przy umowach zlecenia wypłacanych w sierpniu.

#7 Guest_Małgorzata

Guest_Małgorzata
  • Goście

Napisano 31 lipiec 2019 - 13:19

Witam, mam pracownika (lat 24) który oprócz umowy o pracę ma również zarejestrowaną, ale nie rozpoczęta działalność gospodarczą. Czy istnieje jakaś furtka, aby w jego przypadku również zastosować zerowy PIT do 26 roku życia?

#8 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3609 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 01 sierpień 2019 - 09:40

Z tytułu umowy o pracę przysługuje mu zwolnienie od podatku ,oczywiście ważny jest uzyskany przychód.

#9 Guest_Paulina

Guest_Paulina
  • Goście

Napisano 06 sierpień 2019 - 19:01

A czy jeżeli pracownik złożył oświadczenie z datą 01.08.2019 to również powinien dostać dostać większe wynagrodzenie za lipiec wypłacane 10 sierpnia?

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 07 sierpień 2019 - 07:15

To zależy od pracodawcy, bo ustawa mówi "nie później niż od kolejnego miesiąca po złożeniu oświadczenia" - jeżeli możliwości techniczne i organizacyjne pracodawcy pozwalają, to może naliczać po nowemu już od wypłaty za lipiec.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: pit, podatekdochodowy, 26lat

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych