Skocz do zawartości


Zdjęcie

Błędny sposób liczenia tygodniowego odpoczynku w programach kadrowo-płacowych


wróć do serwisu Kadry 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 516271 postów

Napisano 26 lipiec 2019 - 09:15

Każdy zatrudniony ma prawo do 35 godzin nieprzerwanego odpoczynku tygodniowego. Sposób liczenia odpoczynku tygodniowego w programach kadrowo-płacowych wprowadza w błąd i jest sprzeczny z przepisami unijnymi.

Powrót do artykułu: Błędny sposób liczenia tygodniowego odpoczynku w programach kadrowo-płacowych

#2 Guest_kadry CCC

Guest_kadry CCC
  • Goście

Napisano 26 lipiec 2019 - 09:15

Witam serdecznie, Mam taki dylemat i zarazem kilka pytań. w naszej firmie obowiązuje trzymiesięczny okres rozliczeniowy. (lipiec-wrzesień). Pracujemy na dwóch zmianach (dniówki-nocki po 12h) Grafik układamy w tym danym przypadku od 1 lipca pn do 31 lipca śr. Tygodniowy odpoczynek w wymiarze 35 godzin przypada na tygodnie: 1-7 lipca, 8-14 lipca, 15-28 lipca a 29-31 lipca zostaje niepełny tydzień-jak do tego podejść bo już zaczynam mieć wątpliwości co z tymi trzema dniami? To powinno wyglądać tak, że kolejny tydzień z następnym tygodniowym odpoczynkiem jest od 29 lipca do 4 sierpnia bo mamy trzymiesięczny okres rozliczeniowy i analogicznie później kolejne tygodnie lecą 5-11 sierpień, itd. aż do 30 września? Co wtedy z pracownikiem przyjętym 1 sierpnia-tak jak było tu w przykładzie będzie miał nowy, indywidualny tydzień (1-7 sierpnia a reszta 29 lipca-4 sierpnia)? Czy może przy kolejnym grafiku zaczynami od 1-7 sierpnia, itd.? Pozdrawiam

#3 Guest_Ryszard Burski

Guest_Ryszard Burski
  • Goście

Napisano 19 listopad 2019 - 14:04

Aby uniknąć błędów przy samodzielnym wyliczaniu dni urlopowych i należności finansowych, najlepiej zaopatrzeć się w program do księgowości i system CRM, gdzie program będzie tego sam pilnował, ostatnio wdrożyliśmy taki system w naszej firmie i jesteśmy naprawdę zadowoleni, intuicyjny i łatwy w obsłudze, teraz kilka miesięcy darmowy w Firmao polecam, (kod rabatowy na zniżkę 10 % na full pakiet DejyeMRQkq)

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 19 listopad 2019 - 14:32

Jeżeli jest trzymiesięczny okres rozliczeniowy to grafik również trzeba układać na trzy miesiące

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych