Skocz do zawartości

Zdjęcie

Nadchodzi skuteczniejsza egzekucja alimentów - pakiet alimentacyjny

3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671961 postów

Napisano 18 lipiec 2019 - 18:28

MRPiPS w dniu 22 maja 2018 r. przedstawiło projekt,,pakietu alimentacyjnego''. Zmiany w zakresie alimentów zakładają podniesienie kryterium dochodowego przy przyznawaniu świadczeń z funduszu alimentacyjnego, aktywizację zawodową dłużników alimentacyjnych oraz większą odpowiedzialność pracodawców.

Powrót do artykułu: Nadchodzi skuteczniejsza egzekucja alimentów - pakiet alimentacyjny

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 18 lipiec 2019 - 18:28

rada jest prosta trzymać się zdala od kobitek niech się inwitro zapladniaja i będzie spokój

#3 Guest_Jola

Guest_Jola
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2019 - 13:26

Ja od dawna nie mogę pobrać na syna alimentów z funduszu. Mój obecny mąż za dużo ponoć zarabia.. To ja się pytam.. Czy to jego obowiązek łozyc na nieswoje dziecko? Gdzie sprawiedliwość? Tatuś biologiczny sobie żyje na wikcie państwowym a ja muszę tyrac z mężem żeby zapewnić dziecku byt. Dawca plemników nie poczuwa się by płacić zasadzone alimenty.. Na 500 plus zniesiono limity dochodowe więc na alimenty z funduszu również te limity powinni znieść. W końcu to Państwo Polskie przyznało alimenty dziecku więc dlaczego moje czy mojego obecnego męża dochody brane są pod uwagę? To niesprawiedliwe ze te parę groszy nawet wyegzekwować nie mogę. A Tatuś sobie gdzieś tam żyje i ma gdzieś łozenie na syna. Ale to się zemsci kiedyś na tym typie.. Zostanie sam jak palec i niech nie szuka wsparcia u swojego syna gdy ten dorosnie.

#4 Guest_Kini

Guest_Kini
  • Goście

Napisano 09 grudzień 2019 - 09:30

A ja mam odwrotna sytuacje. Placilem 1500 TYLKO na dziecko (rozwod bez winy). Jak stracilem dobrze platna prace to przez dwa i pol roku pani sedzia odraczala sprawe z blachych powodow nie wyrazajac zgody na mniejsze kwoty. W tym czasie strona przeciwna zlozyla powodztwo zwajemne o podwyzszenie. Wreszcie udalo mi sie znalezc dobra prace, sprawa ruszyla do produ. Brak jakichs dokumentow nie stanowil dla pani sedzi przeszkody aby nas przesluchac. Wyrok: podwyzszenie do 2000PLN. Z dnia na dzien musialem przelac bylej zonie prawie 7000PLN bo jak nie to egzekucja. Ja musialem okazac zaswiadczenia o zarobkach. Na prosbe o wydruk historii konta matki dziecka, sedzia odpowiedziala ze to nie ma znaczenia... Czyli wkladaj pieniadze do czarnego wora i nie interesuje sie na co je matka wydaje. Podsumowujac: 2000+500 (500+)+200 (zasilek dziecka posiadajacego orzeczenie o niepelnosprawnosci) = 2700PLN. Ona nie musi pracowac. Na pytanie dlaczego nie podejmuje sie zajec dodatkowych (korepetycje bo jest nauczycielka angielskiego) przed sadem odpowiedziala ze jej sie to nie oplaca i nie ma czasu bo zajmuje sie domem... Alimenty zaleza od rosnacych mozliwosci zarobkowych tatusia i NIE uzasadnionych potrzeb dziecka. No i oczywiscie od widzi mi sie pani sedzi... W tym kraju nie mozna legalnie obnizyc alimentow!!! Pytam, na co ida moje pieniadze?!? Izba Dyscyplinarna dla sedziow ktorzy celowo przeciagaja sprawy i sa stronniczy...!!!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych