Skocz do zawartości


pytanie do ZosiA lub Gabi


wróć do serwisu Księgowość 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 04 lipiec 2019 - 12:11

Pozwalam sobie bezpośrednio Was wywołać, bo jesteście zawsze pomocne i kompetentne. Jako szkoła kupiliśmy nowe auto do przewozu dzieci niepełnosprawnych. Podczas odbioru samochód miał trochę paliwa w baku, które teraz muszę zaksięgować. Czy księgowanie 310/760 z paragrafem 4210 będzie poprawne? I pytanie, które mam nadzieję nie rozbawi Was za bardzo - nie oddaję tego jako dochody? Będę wdzięczna za pomoc



#2 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18701 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 08 lipiec 2019 - 11:06

Masz zmierzone to paliwo?
Wycenione?
Czy na FB za auto masz wyszczególnione paliwo?

#3 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2019 - 06:08

Masz zmierzone to paliwo?
Wycenione?
Czy na FB za auto masz wyszczególnione paliwo?

Tak, paliwo jest zmierzone, policzone i zgodne z ewidencją, kwestia wyksięgowania. 



#4 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18701 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 09 lipiec 2019 - 06:25

Pytałam, czy masz na FB, że to paliwo zakupiłaś?
Przy zakupie było zmierzone?

Przecież auto kupiłaś że środków inwestycyjnych i nie kupowałaś paliwa oddzielnie,aby teraz księgować wydatek z rzeczówki czyli z 4210.
Nie rozumiem dlaczego chcesz przyjmować na magazyn?
W mojej ocenie wszystko mieści się w wartości zakupionego auta.

#5 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18701 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 09 lipiec 2019 - 06:25

Tam powinno być "FV" a nie FB

#6 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2019 - 07:03

Nie, nie kupowaliśmy tego paliwa osobno. W ogóle nie było nic o paliwie na fakturze . Nie wiem czy to dobrze, paliwo po prostu tam było - niewiele, tak aby dojechać do stacji paliw, no ale było. Dopiero po odebraniu auta dokonano "właściwego" tankowania.  Muszę to nanieść na magazyn, bo jak rozliczamy miesięcznie paliwo to nam nie zagra



#7 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18701 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 09 lipiec 2019 - 07:42

Nie można przyjąć tych kilku litrów paliwa, nie kupiłaś go, ani nie masz na to dowodu.
Co ci się nie będzie zgadzało?
Na podstawie jakiego dokumentu przyjmiesz na stan magazynu?

#8 ZosiaA

ZosiaA

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 18701 postów
  • LokalizacjaWarszawa rządowa/państwowa jednostka budżetowa

Napisano 09 lipiec 2019 - 07:55

Poprostu nie wykazujesz tego paliwa.

#9 Guest_Ania

Guest_Ania
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2019 - 08:01

ok, dziękuję



#10 Guest_Anna

Guest_Anna
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2019 - 09:20

Nie, nie kupowaliśmy tego paliwa osobno. W ogóle nie było nic o paliwie na fakturze . Nie wiem czy to dobrze, paliwo po prostu tam było - niewiele, tak aby dojechać do stacji paliw, no ale było. Dopiero po odebraniu auta dokonano "właściwego" tankowania.  Muszę to nanieść na magazyn, bo jak rozliczamy miesięcznie paliwo to nam nie zagra

to jak chcesz przyjmować na magazyn? co urodziło ci się i zwiększysz stan 310?

I jak wtedy zgodzą ci się wydatki z § 4210 z stanem magazynowym i kontem kosztów?





Dodaj odpowiedź



  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych