Skocz do zawartości

nowa praca a orzeczenie lekarskie

wróć do serwisu Kadry 5 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Krzyś

Guest_Krzyś
  • Goście

Napisano 01 lipiec 2019 - 20:40

Witam,

Mam pytanie odnośnie wstępnych badań lekarskich, otóż firma po 3 miesiącach próbnej umowy nie przedłużyła ze mną współpracy. Znalazłem więc taką samą pracę na tym samym stanowisku w innej firmie i z tego co udało mi się wyczytać w takiej sytuacji wstępne badanie lekarskie powinno być nadal ważne, jeżeli od ostatniego dnia zatrudnienia nie mineło 30 dni.

Jak w takim razie mam przedstawić nowemu pracodawcy orzeczenie jeżeli dokument ten znajduje się w mojej poprzedniej firmie. Czy były pracodawca ma obowiązek wydania mi tego oświadczenia na żądanie? Podczas rozmowy z jedną z Pań zarządzających księgowością, dowiedziałem się, że firma takiego oświadczenia nie może mi wydać ponieważ to oni zapłacili za to badanie.

#2 Ofka

Ofka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 300 postów

Napisano 02 lipiec 2019 - 08:34

Aby nowy pracodawca mógł uznać badanie muszą być spełnione następujące warunki

- nie mineło 30 dni - to masz

- stanowisko jest takie samo, z takimi samymi warunkami - twierdzisz że masz

- na potwierdzenie powyższego musisz dostarczyć skierowanie na poprzednie badanie - kiedy szedłeś na badania powinieneś dostać 2 egzemplarze - jeden dla lekarza i jeden dla ciebie

- kopię orzeczenia lekarskiego - jak byłeś na badaniach wstępnych to dostałeś oryginał i kopię - kopia była dla ciebie właśnie na takie potrzeby - samego oryginału pracodawca dać ci nie może bo to dokument który musi zostać w aktach osobowych.

#3 Guest_Krzyś

Guest_Krzyś
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2019 - 11:27

Dokładnie nie pamiętam jak to wyglądało ale wydaje mi się, że skierowanie dostałem w jednym egzemplarzu a zaświadczenie, które dostałem od lekarza przekazałem do firmy (nie pamiętam czy był to jeden egzemplarz czy dwa) to co dostałem przekazałem do firmy

#4 Guest_2gumis

Guest_2gumis
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2019 - 13:00

Aby nowy pracodawca mógł uznać badanie muszą być spełnione następujące warunki

- nie mineło 30 dni - to masz

- stanowisko jest takie samo, z takimi samymi warunkami - twierdzisz że masz

- na potwierdzenie powyższego musisz dostarczyć skierowanie na poprzednie badanie - kiedy szedłeś na badania powinieneś dostać 2 egzemplarze - jeden dla lekarza i jeden dla ciebie

- kopię orzeczenia lekarskiego - jak byłeś na badaniach wstępnych to dostałeś oryginał i kopię - kopia była dla ciebie właśnie na takie potrzeby - samego oryginału pracodawca dać ci nie może bo to dokument który musi zostać w aktach osobowych.

Gdybyś miał jednak to skierowanie-to jest rzecz niezbędna to po orzeczenie lekarskie możesz wystąpić do placówki gdzie były robione badania, powinni wydać Ci kopię/odpis. Ewentualnie tam też mają to skierowanie możesz grzecznie poprosić o odpis.

#5 Guest_2gumis

Guest_2gumis
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2019 - 13:03

Dokładnie nie pamiętam jak to wyglądało ale wydaje mi się, że skierowanie dostałem w jednym egzemplarzu a zaświadczenie, które dostałem od lekarza przekazałem do firmy (nie pamiętam czy był to jeden egzemplarz czy dwa) to co dostałem przekazałem do firmy

Gdybyś miał jednak to skierowanie - to jest rzecz niezbędna to po orzeczenie lekarskie możesz wystąpić do placówki gdzie były robione badania, powinni wydać Ci kopię/odpis. Ewentualnie tam też mają to skierowanie możesz grzecznie poprosić o odpis.

#6 Guest_Krzyś

Guest_Krzyś
  • Goście

Napisano 02 lipiec 2019 - 13:56

Firma nie chce wydać mi skierowania broniąc się cały czas tym, że to oni zapłacili za te badania. Sam na początku dostałem tylko jeden egzemplarz skierowania. Byłem dodatkowo na rozmowie w placówce, gdzie robiłem te badania i dowiedziałem się, że oni wydają tylko jeden egzemplarz, który trafia do pracodawcy.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych