Skocz do zawartości

Zdjęcie

Prosta Spółka Akcyjna (PSA) - nowy rodzaj spółki kapitałowej od 2020 r.

wróć do serwisu Księgowość 4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Księgowość

Admin Księgowość

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy
  • 197917 postów

Napisano 28 czerwiec 2019 - 22:02

Od marca 2020 roku podatnicy będą mogli korzystać z nowego rodzaju spółki kapitałowej, tj. Prostej Spółki Akcyjnej (PSA). Jest to rozwiązanie, które ma wzmocnić rozwój startupów i przyczynić się do wzrostu innowacyjności gospodarki. W tej roli sprawdziła się już ulga na B+R, a także IP box, czyli 5% podatek od przychodów z wyników prac badawczo-rozwojowych oraz zwolnienie podatkowe dla alternatywnych spółek inwestycyjnych.

Powrót do artykułu: Prosta Spółka Akcyjna (PSA) - nowy rodzaj spółki kapitałowej od 2020 r.

#2 Guest_Gromowładny

Guest_Gromowładny
  • Goście

Napisano 28 czerwiec 2019 - 22:02

Lepiej poczytać co nieco zanim się rusza z własną firmą. To jest klasyka gatunku, że tacy domorośli inwestorzy mają potem problemy z różnymi sprawami, zwłaszcza że się tak wyrażę administracyjnymi, skoro nie zadbają o najważniejsze sprawy. Podstawą jest dobra księgowość - tu polecałbym biuro Gama z Myśliborskiej, są niezawodni.

#3 Guest_sowa

Guest_sowa
  • Goście

Napisano 30 lipiec 2019 - 15:33

Rozważa ktoś może założenie takiej spółki? Czy to się w ogóle opłaca? Wiem, że jeszcze trochę czasu jest do wejścia w życie nowych przepisów, ale informacji jest tak niewiele, że nie wiem czy w ogóle warto podejmować ten temat. 

#4 Guest_merys

Guest_merys
  • Goście

Napisano 22 sierpień 2019 - 20:46

Z tego co wiem, to sporo osób nad tym myśli. Czy się opłaca? Zależy jaka branża, ale w większości przypadków mogę powiedzieć, że TAK . Nie musisz mieć żadnych pieniędzy na start. To jest duży plus. Warto zainteresować się bardziej tym tematem, zwłaszcza, jeśli nigdy wcześniej nie prowadziłaś działalności w formie spółki. Na pewno dużą wiedzę pozyskasz na szkoleniu organizowanym przez Kancelarię Klisz i Wspólnicy właśnie dotyczącym PSA. 

#5 bakarat

bakarat

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 633 postów

Napisano 24 sierpień 2019 - 22:57

W grudniu wybieram się właśnie na to szkolenie http://spolka-w-orga...spolka-akcyjna/ (bo rozumiem, że o nim piszesz). Program mnie zainteresował.Myślę, że wiele osób zdecyduje się na taki krok.Od lat się mówiło o takim rozwiązaniu i wreszcie jest!

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych