Skocz do zawartości

Zdjęcie

Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy w 2019 r. - krok po kroku

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671698 postów

Napisano 28 maj 2019 - 17:13

Zatrudnienie pracownika z Ukrainy w 2019 roku wymaga posiadania uprawnienia do pobytu na terytorium Polski oraz uprawnienia do podjęcia zatrudnienia. Ukrainiec przebywając w RP na podstawie wizy lub zezwolenia na pobyt czasowy, powinien w celu podjęcia legalnej pracy uzyskać zezwolenie na pracę. Istnieje również możliwość zatrudnienia Ukraińca na podstawie oświadczenia o powierzeniu wykonywania pracy.

Powrót do artykułu: Jak zatrudnić pracownika z Ukrainy w 2019 r. - krok po kroku

#2 Guest_Petro

Guest_Petro
  • Goście

Napisano 28 maj 2019 - 17:13

Dzień dobry! Jestem Ukraińcem. Dostałem kartę stałego pobytu. Mam takie pytanie: Czy mogę otworzyć firmę i zatrudniać Ukraińców?

#3 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2019 - 15:14

Witam, Chcę zatrudnić, dwie osoby pochodzenia Ukraińskiego które przebywają na Ukrainie. W urzędzie wojewódzkim wyrobiłem zaproszenie które zostało zarejstrowane, ja jako firma zapraszam a w opisie cel- PRACA ZAROBKOWA. w konsulacie na Ukrainie nie wystawiono mu vizy do pracy. Ponoć takie zaproszenie jest zaproszeniem jak od osoby prywatnej. Czy ktoś wie jakie dokumenty mu przesłąć na Ukrainę żeby dostał vizę do pracy w mojej firmie. Ta osoba jeszcze u nas nie pracowała.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych