Skocz do zawartości

Zdjęcie

Wyższe minimalne wynagrodzenie pracowników medycznych od lipca 2019 r.

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Kadry

Admin Kadry

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 516212 postów

Napisano 26 maj 2019 - 12:08

Odmrożenie stawki bazowej w ustawie dotyczącej minimalnych wynagrodzeń pracowników medycznych do 4,2 tys. zł to nowa propozycja w nowelizacji ustawy o minimalnym wynagrodzeniu w ochronie zdrowia. Obecnie stawka bazowa wynosi 3,9 tys. zł.

Powrót do artykułu: Wyższe minimalne wynagrodzenie pracowników medycznych od lipca 2019 r.

#2 Guest_DL

Guest_DL
  • Goście

Napisano 26 maj 2019 - 12:08

Dla diagnosty laboratoryjnego czy fizjoterapeuty posiadającego wyższe wykształcenie zgodnie z ustawą i zaproponowaną obecnie żałosną kwotą zastępczą (4200 zł) minimalne wynagrodzenie zasadnicze wynosić będzie 4200 zł x 0,73 = 3066 zł brutto, a nie jak podaje minister 4400 zł brutto. Panie Ministrze, proszę nie wprowadzać ludzi w błąd! Który dyrektor szpitala widząc rosnące zadłużenie swojej placówki pokusi się o wypłatę wyższych wynagrodzeń niż te minimalne, które wynika z ustawy? Proponujecie ludziom psie pieniądze za ich ciężką i odpowiedzialną pracę, gdzie stawką jest życie i zdrowie pacjentów !!!

#3 Guest_sekretarka medyczna

Guest_sekretarka medyczna
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2019 - 07:20

Panie Ministrze , a co z sekretarkami medycznymi ?????

#4 Guest_Zawiedziona

Guest_Zawiedziona
  • Goście

Napisano 25 lipiec 2019 - 19:33

Czy elektroradiolog z wyższym wykształceniem musi pracować na umówie o pracę przez 5 lat by uzyskać godne wynagrodzenie a nie 2330 zł? Przed tą umową byłam zatrudniana przez szpital na umowę zlecenie.

#5 Guest_Małgorzata

Guest_Małgorzata
  • Goście

Napisano 13 sierpień 2019 - 20:23

Dlaczego do tej kwoty wliczany jest dodatek za pracę w nocy i święta oraz dodatek stażowy? To oszustwo!

#6 Guest_Mara

Guest_Mara
  • Goście

Napisano 25 sierpień 2019 - 21:37

Jestem opiekunem medycznym i dostałam 30 zł podwyzki żenada

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 26 sierpień 2019 - 06:53

Panie Ministrze , a co z sekretarkami medycznymi ?????

Patrząc na poziom wypowiedzi, to pensja i tak już zawyżona.

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy