Skocz do zawartości

odliczenie vat karty paliwowe

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_agnieha

Guest_agnieha
  • Goście

Napisano 23 maj 2019 - 11:03

Witam,

potrzebuję porady odnośnie odliczenia vat od transakcji bezgotówkowych dokonywanych przy pomocy kart paliwowych. Przymierzamy się do nabycia kart paliwowych flotowych (orl.n), jednak karty te miałyby służyć nie tylko do dokonywania transakcji zakupu paliw na stacjach emitenta. Chcielibyśmy też płacić przy wykorzystaniu tych kart za przejazdy autostradami. Proszę o podpowiedz czy od przejazdów autostradami w Polsce rozliczanymi przy pomocy kart paliwowych będzie można odliczyć vat? To samo dotyczy rozliczeń za paliwo na stacjach franczyzowych Orle.u? Czy tutaj, gdzie występuje pośrednik w dokonywaniu rozliczeń tzn. : Orle.-autostrada- My, czy Orle.- franczyza firma x- My już nie występuje pośrednictwo finansowe? Proszę napiszcie jak to jest...

#2 Księgowa5511

Księgowa5511

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 23 maj 2019 - 13:56

15 maja TSUE wydało wyrok w sprawie kart paliwowych, narazie oczekujemy na stanowisko MF. Myślę, że  w najbliższym czasie będzie burza na ten temat. Mam jeszcze bardziej skomplikowaną sytuację niż Pani i również czekam...

Mogę jedynie zapewnić, że przy zakupie paliwa danej stacji paliwowej z ich kartą będzie możliwość odliczenia VAT. To jest bezsprzeczne.

Wyrok TSUE dotyczy właśnie sytuacji kiedy dochodzi do pośrednictwa - według tego wyroku każda taka transakcja jest porównana do usługi finansowej - a takie usługi mają w Polsce stawkę VAT zw.

Z tego co widzę lepiej w to nie wchodzić... Jeżeli mają Państwo potrzebę skorzystania z tego typu usług warto pomyśleć o DKV?

#3 Guest_agnieha

Guest_agnieha
  • Goście

Napisano 24 maj 2019 - 06:23

A DKV jakie ma na to rozwiązanie? Oni są chyba pośrednikiem dla wszystkich transakcji? 

#4 Księgowa5511

Księgowa5511

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 12 postów

Napisano 24 maj 2019 - 06:38

https://biznes.gazet...twierdzone.html

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych