Skocz do zawartości

Zdjęcie

Sanatorium z ZUS - czas oczekiwania, długość pobytu, uprawnieni

11 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 671851 postów

Napisano 20 maj 2019 - 09:41

Maksymalnie trzy miesiące - tyle czeka się na na wyjazd do sanatorium ze skierowaniem z ZUS. Kto jest uprawniony do rehabilitacji leczniczej? Jak długo trwa pobyt w sanatorium?

Powrót do artykułu: Sanatorium z ZUS - czas oczekiwania, długość pobytu, uprawnieni

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 maj 2019 - 09:41

W kwestiach maksymalnego czasu oczekiwania na sanatorium z ZUS w 2019 r wypadałoby nanieść znaczną korektę. Na podkarpaciu czas oczekiwania ( narządy ruchu)wynosi obecnie prawie 5 miesięcy co jest parodią w sensie szybkiego powrotu do pracy i zakończenia leczenia. Pozdrawiam pozytywnie nastawionych na wypisywane "bajki"

#3 Guest_kuracjusz

Guest_kuracjusz
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2019 - 08:35

Teraz czas oczekiwania tylko na komisję lekarską z ZUS, to minimum cztery miesiące (za poprzednich rządów dwa tygodnie), a ewentualny wyjazd do sanatorium obecnie, brak danych. Podejrzewam, że co najmniej pół roku lub więcej. Chyba brakuje na 500+. Nie wiem, czy to dobry pomysł, bo teraz na chorobowym są mniejsze składki, a i zabiegi bezsensowne na miejscu zamieszkania też kosztują, a efekt żaden, bo po zabiegu pacjent podejmuje się zajęć, które nic nie mają wspólnego z leczeniem. Kiedyś po sanatorium pracowałem bez zwolnienia przez pół roku co najmniej, a teraz chorobowe raz w miesiącu, bo nie idzie wyrobić z bólu i składki będą automatycznie dużo niższe. Brawo "twardogłowi".

#4 Guest_leo_wyjadacz

Guest_leo_wyjadacz
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2019 - 13:57

ZUS czyli czytaj- dobra zmiana zafundowali sercowcom chyba maksymalne ograniczenie dostępności do sanatorium. Całe południe Polski zostało wycięte z możliwości leczenia w sanatorium. Układ krążenia jest w odwrocie. Żenada!!! nie szanujecie ludzi chorych na serce, ograniczacie środki na prewencję ZUS -PIS ma w nosie obywateli chorych na serce i pracujących dla dobra społecznego. Najlepiej wydawać pieniążki na niepracujących pasożytów w ramach +500.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2019 - 11:16

odp do kuracjusz: tak Ci się trafiło, ja na komisję lekarska czekałam niecałe 3 tygodnie

#6 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2019 - 12:36

Mam pytanie czy emeryt też może pojechać z ZUS ?

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 25 czerwiec 2019 - 14:02

Mam pytanie czy emeryt też może pojechać z ZUS ?

Nie, bo sanatorium z ZUS ma na celu prewencję rentową, która w przypadku emeryta jest bezcelowa - już żyje ze świadczenia otrzymywanego z ZUS.

#8 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano 27 czerwiec 2019 - 10:34

Dziękuję bardzo -myślałam ze skorzystam - pozdrawiam

#9 Guest_Irena

Guest_Irena
  • Goście

Napisano 09 lipiec 2019 - 06:45

Czy pracujący emeryt może skorzystać z sanatorium ZUS

#10 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 10 lipiec 2019 - 09:38

Czy pracujący emeryt może skorzystać z sanatorium ZUS

Nie. Odpowiedź na podobne pytanie masz w poście 7

#11 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 lipiec 2019 - 07:59

a od złożenia do zus skierowania do sanatorium ile się czeka na wezwanie do orzecznika zus ?

#12 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 23 wrzesień 2019 - 19:08

Ania:Czy pracując można skorzystać z sanatorium zZUS aby poprawić swoje zdrowie,w ramach zwolnienia lekarskiego ?

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych