Skocz do zawartości


Zdjęcie

Sanatorium z ZUS - czas oczekiwania, długość pobytu, uprawnieni


6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

    Zaawansowany użytkownik

  • Administratorzy forów
  • 671698 postów

Napisano 20 maj 2019 - 09:41

Maksymalnie trzy miesiące - tyle czeka się na na wyjazd do sanatorium ze skierowaniem z ZUS. Kto jest uprawniony do rehabilitacji leczniczej? Jak długo trwa pobyt w sanatorium?

Powrót do artykułu: Sanatorium z ZUS - czas oczekiwania, długość pobytu, uprawnieni

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 20 maj 2019 - 09:41

W kwestiach maksymalnego czasu oczekiwania na sanatorium z ZUS w 2019 r wypadałoby nanieść znaczną korektę. Na podkarpaciu czas oczekiwania ( narządy ruchu)wynosi obecnie prawie 5 miesięcy co jest parodią w sensie szybkiego powrotu do pracy i zakończenia leczenia. Pozdrawiam pozytywnie nastawionych na wypisywane "bajki"

#3 Guest_kuracjusz

Guest_kuracjusz
  • Goście

Napisano 03 czerwiec 2019 - 08:35

Teraz czas oczekiwania tylko na komisję lekarską z ZUS, to minimum cztery miesiące (za poprzednich rządów dwa tygodnie), a ewentualny wyjazd do sanatorium obecnie, brak danych. Podejrzewam, że co najmniej pół roku lub więcej. Chyba brakuje na 500+. Nie wiem, czy to dobry pomysł, bo teraz na chorobowym są mniejsze składki, a i zabiegi bezsensowne na miejscu zamieszkania też kosztują, a efekt żaden, bo po zabiegu pacjent podejmuje się zajęć, które nic nie mają wspólnego z leczeniem. Kiedyś po sanatorium pracowałem bez zwolnienia przez pół roku co najmniej, a teraz chorobowe raz w miesiącu, bo nie idzie wyrobić z bólu i składki będą automatycznie dużo niższe. Brawo "twardogłowi".

#4 Guest_leo_wyjadacz

Guest_leo_wyjadacz
  • Goście

Napisano 12 czerwiec 2019 - 13:57

ZUS czyli czytaj- dobra zmiana zafundowali sercowcom chyba maksymalne ograniczenie dostępności do sanatorium. Całe południe Polski zostało wycięte z możliwości leczenia w sanatorium. Układ krążenia jest w odwrocie. Żenada!!! nie szanujecie ludzi chorych na serce, ograniczacie środki na prewencję ZUS -PIS ma w nosie obywateli chorych na serce i pracujących dla dobra społecznego. Najlepiej wydawać pieniążki na niepracujących pasożytów w ramach +500.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano wczoraj, 11:16

odp do kuracjusz: tak Ci się trafiło, ja na komisję lekarska czekałam niecałe 3 tygodnie

#6 Guest_Ala

Guest_Ala
  • Goście

Napisano wczoraj, 12:36

Mam pytanie czy emeryt też może pojechać z ZUS ?#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano wczoraj, 14:02

Mam pytanie czy emeryt też może pojechać z ZUS ?

 


Nie, bo sanatorium z ZUS ma na celu prewencję rentową, która w przypadku emeryta jest bezcelowa - już żyje ze świadczenia otrzymywanego z ZUS.

Dodaj odpowiedź  


Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych