Skocz do zawartości


Zdjęcie

świadczenie chorobowe z-3 zus

chorobowe

wróć do serwisu Księgowość 2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Desperate

Desperate

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 17 maj 2019 - 12:30

pracodawca do 20, na chorobowym wypłacam wysługę osobno, złożono po 33 dniach dok. do zus i z-3 było błędnie wypełnione do wynagrodzenia dodano wysługę, która również przez nas była wypłacona zus wysłał do nas pismo o nadpłacie i teraz moje pytanie:

czy kwotę nienależnie pobranego świadczenia pokrywa pracodawca czy na podstawie oświadczenia pracownika może potrącić z wynagrodzenia pracownik?



#2 Dorota

Dorota

    Zaawansowany użytkownik

  • Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5630 postów

Napisano 17 maj 2019 - 12:46

Za zgodą pracownika możesz potrącić jak masz z czego.



#3 Desperate

Desperate

    Użytkownik

  • Członkowie
  • PipPip
  • 33 postów

Napisano 17 maj 2019 - 12:55

Za zgodą pracownika możesz potrącić jak masz z czego.

 

dziękuję za odpowiedź czy jest do tego jakaś podstawa bądź komentarz (nie pytam o oświadczenie kp art. 91)? oraz czy możemy podzielić kwotę na raty?





Dodaj odpowiedź



  



Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: chorobowe

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy