Skocz do zawartości

Zdjęcie

Na co zwrócić uwagę przy kupnie auta?

auto samochód kupno używany

2 odpowiedzi w tym temacie

#1 Linka7

Linka7

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 15 maj 2019 - 08:53

Na co zwrócić uwagę kupując samochód używany? 

#2 Guest_olo

Guest_olo
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 12:07

Na sprzedawcę. Kupując od pośrednika w najlepszym razie przepłacasz. Handlarz nie jest w stanie nic ci powiedzieć o samochodzie, jaką ma historię, co było w nim robione, w jakich warunkach był eksploatowany. Do tego zwykle masz jeszcze wszystko plakowane, umyty silnik - silnika się nie myje, elektryka i elektronika nie lubią wilgoci. Ale mycie pozwala zamaskować wycieki. Samochody od handlarza zwykle nie mają żadnej ryski na lakierze - naprawdę myślisz, że podczas kilkuletniej eksploatacji samochód nigdy nie został uderzony drzwiami sąsiedniego samochodu, nigdy był myty na myjni automatycznej, nigdy nie dostał kamykiem spod kół, nigdy nie obtarł się o krzaki rosnące przy drodze? Wniosek jeden - jak stary samochód się świeci i nie ma żadnej ryski to musiał być lakierowany. Po co lakierować samochód przed sprzedażą?

W miarę ok jest, jeśli kupujesz samochód od mechanika, który uczciwie powie - zrobiłem to i to, tamto i tamto jest jeszcze ok, ale wymaga uwagi, bo za jakiś czas wymagać będzie naprawy.

Najlepiej kupować bezpośrednio od tego, kto samochodem jeździł. Widzisz wtedy, dbał czy nie dbał. Uczciwy sprzedający Ci powie co się wydarzyło ze szczegółami: "np. dwa lata temu pod Biedronką jakiś h... potłukł mi lampę, pogniótł błotnik i uciekł. Zderzak wymieniałem, bo 5 lat temu, jak wracałem z ogniska, walnąłem dzika, chłodnica też wtedy poszła, itp. Coś tam puka, ale to już niech się nowy właściciel martwi." A jak ktoś mówi: "super ekstra, nic nie stuku, nic nie puka, stan fabryczny i sprzedaję za 1/5 ceny nowego" - to się pożegnaj.

#3 krevio

krevio

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 63 postów

Napisano 21 maj 2019 - 12:35

A jak często korzystacie z usług takich jak https://dufal.pl/auto-detailing i czym kierujecie się przy wybieraniu ludzi zajmujących się tym? Moje auto wymaga odświeżenia i zastanawiam się jak to zrobic zeby nie zaplacic za wiele, ale zeby efekt koncowy byl zadowalajacy. Co sadzicie? 

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: auto, samochód, kupno, używany

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy