Skocz do zawartości

Zdjęcie

Na co zwrócić uwagę przy kupnie auta?

auto samochód kupno używany

9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Linka7

Linka7

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 5 postów

Napisano 15 maj 2019 - 08:53

Na co zwrócić uwagę kupując samochód używany? 

#2 Guest_olo

Guest_olo
  • Goście

Napisano 15 maj 2019 - 12:07

Na sprzedawcę. Kupując od pośrednika w najlepszym razie przepłacasz. Handlarz nie jest w stanie nic ci powiedzieć o samochodzie, jaką ma historię, co było w nim robione, w jakich warunkach był eksploatowany. Do tego zwykle masz jeszcze wszystko plakowane, umyty silnik - silnika się nie myje, elektryka i elektronika nie lubią wilgoci. Ale mycie pozwala zamaskować wycieki. Samochody od handlarza zwykle nie mają żadnej ryski na lakierze - naprawdę myślisz, że podczas kilkuletniej eksploatacji samochód nigdy nie został uderzony drzwiami sąsiedniego samochodu, nigdy był myty na myjni automatycznej, nigdy nie dostał kamykiem spod kół, nigdy nie obtarł się o krzaki rosnące przy drodze? Wniosek jeden - jak stary samochód się świeci i nie ma żadnej ryski to musiał być lakierowany. Po co lakierować samochód przed sprzedażą?

W miarę ok jest, jeśli kupujesz samochód od mechanika, który uczciwie powie - zrobiłem to i to, tamto i tamto jest jeszcze ok, ale wymaga uwagi, bo za jakiś czas wymagać będzie naprawy.

Najlepiej kupować bezpośrednio od tego, kto samochodem jeździł. Widzisz wtedy, dbał czy nie dbał. Uczciwy sprzedający Ci powie co się wydarzyło ze szczegółami: "np. dwa lata temu pod Biedronką jakiś h... potłukł mi lampę, pogniótł błotnik i uciekł. Zderzak wymieniałem, bo 5 lat temu, jak wracałem z ogniska, walnąłem dzika, chłodnica też wtedy poszła, itp. Coś tam puka, ale to już niech się nowy właściciel martwi." A jak ktoś mówi: "super ekstra, nic nie stuku, nic nie puka, stan fabryczny i sprzedaję za 1/5 ceny nowego" - to się pożegnaj.

#3 krevio

krevio

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 68 postów

Napisano 21 maj 2019 - 12:35

A jak często korzystacie z usług takich jak https://dufal.pl/auto-detailing i czym kierujecie się przy wybieraniu ludzi zajmujących się tym? Moje auto wymaga odświeżenia i zastanawiam się jak to zrobic zeby nie zaplacic za wiele, ale zeby efekt koncowy byl zadowalajacy. Co sadzicie? 

#4 Jarecki85

Jarecki85

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 214 postów
  • LokalizacjaKatowice

Napisano 27 maj 2019 - 07:27

Ja polecam sprawdzić stan turbiny i filtra dpf. W razie czego konieczna może być bowiem regeneracja jednego czy drugiego elementu. Do tego polecam serwis Turbospec z Rakszawy, gdzie mają w tego typu kwestiach ogromne doświadczenie.

#5 lemoniad

lemoniad

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 53 postów

Napisano 30 czerwiec 2019 - 23:32

przede wszystkim to... kup w sprawdzonym miejscu. Absolutnie tutaj odpadają komisy wszelkiej maści, nawet już teraz to strasz kupować od osoby prywatnej. Lepiej sprawdz ofertę używanych samochodów w salonie Carolina Toyota Włochy bo tam jest wszystko sprawdzone "od podszewki" i na gwarancji

#6 Jaro28

Jaro28

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 3 postów

Napisano 03 lipiec 2019 - 15:48

Przy zakupie używanego auta również bym się skupił na tym od kogo je kupujesz. Z doświadczenia wiem, że kupowanie auta w komisie to bardzo grząski grunt. Swoją drogą jak jeszcze jesteś na etapie wyboru auta to sprawdź sobie stronkę: https://mojeauto.pl/. Mają tam sporo porównywarek i artykułów odnośnie modeli konkretnych samochodów.

Polecam obczaić

#7 adamzych

adamzych

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 10 postów

Napisano 31 lipiec 2019 - 11:23

Wczoraj wypowiadałem się w podobnym temacie lecz ponowię swoją wypowiedź. Najlepiej kupić auto od znajomego.Wtedy będziemy cokolwiek wiedzieli na temat historii. Jeśli nie mamy takiej możliwości kierujmy się raczej w stronę używanych aut z salonów. Tzn są programy gdzie salony odkupują sprawdzone egzemplarze od swoich klientów. taie auto jest godne polecenia. Lecz nigdy nie wierzy nikomu na słowo. Pierwszym elementem wstępnej kontroli jest czujnik. Szukamy tylko jakiś dużych amonali we wskazaniu.  Kolejnym krokiem to zmienienie auta na geometrii 3D. Jeśli samochód miał poważnego dzwona nie ma możliwości by pompownie poskładać tak wszystkie parametry zgadzały się z serią. Zawsze jakiś ślad zostanie. Ponadto na takiej geometrii mierzone są odległości pomiędzy osiami i np jeżeli uderzona była lewa strona to będzie ona krótsza od prawej. Nowsze modele mierzą również przekątne. Ostatnim elementem jest hamownia. Jeśli auto jest sprawne mechanicznie to musi trzymać parametry fabryczne (moc).

#8 kazik-kazik

kazik-kazik

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 31 lipiec 2019 - 19:58

przede wszystkim to... kup w sprawdzonym miejscu. Absolutnie tutaj odpadają komisy wszelkiej maści, nawet już teraz to strasz kupować od osoby prywatnej. Lepiej sprawdz ofertę używanych samochodów w salonie Carolina Toyota Włochy bo tam jest wszystko sprawdzone "od podszewki" i na gwarancji

no w sumie nic dodać, nic ująć. Zgadzam się w 100%. Jak się kupuje samochód używany w sprawdzonym miejscu jak ten salon to nie ma co się obawiać o jego stan

#9 kazik-kazik

kazik-kazik

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 104 postów

Napisano 03 wrzesień 2019 - 21:08

jeśli przymierzasz się do zakupu używanego samochodu to w pierwszej kolejności sprawdź... miejsce zakupu ;) serio! Nie kupuj w komisie, tylko popatrz na ofertę salonu Carolina Toyota Włochy. Tam masz same sprawdzone modele, bez żadnych przekrętów

#10 Karola12b

Karola12b

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 17 wrzesień 2019 - 08:32

Przede wszystkim zerknij pod auto, przynajmniej tak ogólnie. Wiele starszych samochodów zaczyna po prostu gnić, a to widać na pierwszy rzut oka.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: auto, samochód, kupno, używany

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych