Skocz do zawartości

Urlop okolicznosciowy, urodzenie dziecka, zaprzeczenie ojcostwa

wróć do serwisu Kadry 6 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 13 maj 2019 - 12:59

Dzien dobry.
Niedawno odbyla sie sprawa sadowa o zaprzeczenie ojcostwa mojego bylego meza. Mam juz nowy akt urodzenia dziecka i nowy pesel. Czy mozna wykorzystac urlop okolicznosciowy - przyslugujacy 1 dzien dla ojca dziecka? Wczesniej nie mial takiej możliwości. Dopiero prawnie zostal ojcem. Czy taki dzień przepada? Dziekuje!

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5183 postów

Napisano 13 maj 2019 - 13:28

Urlop okolicznościowy udziela się w związku z daną okolicznością, a ta była już chyba jakiś czas temu.

#3 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 13 maj 2019 - 13:30

Taka okoliczność - ze dowiedizał sie ze jest ojcem nie ma znaczenia - jesli to nie jest tuż po urodzeniu się dizecka to niestety ale nie.

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

Jedyna inicjatywa w której biorę aktywny udział:

Q <klik>

#4 Guest_Ola

Guest_Ola
  • Goście

Napisano 13 maj 2019 - 13:56

Nie dowiedział sie. Dopiero oficjalnie w papierach figuruje jako ojciec, wiedział od zawsze. Wczesniej nie mogl wykorzystac tego dnia, gdyz wg prawa, ojcem dziecka byl moj byly maz.

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 maj 2019 - 14:00

Urlop musi być nierozerwalnie związany z okolicznością - w przypadku przysposobienia dziecka też takowego się nie otrzymuje mimo że rodzicem zostaje się z dniem orzeczenia adopcji. Urodzenie to urodzenie, a nie formalne stwierdzenie ojcostwa - na taką okoliczność urlopu nie przewidzieli.

#6 ConradoNieMoreno

ConradoNieMoreno

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 1138 postów
  • Lokalizacjanajwiększa wieś na Mazowszu

Napisano 13 maj 2019 - 14:02

j.w. urodzenie 

Pozdrawiam, życząc miłego dnia - niezależnie od tego jak bardzo zdenerwował Cię mój post.

Jedyna inicjatywa w której biorę aktywny udział:

Q <klik>

#7 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 14 maj 2019 - 07:37

Nie dowiedział sie. Dopiero oficjalnie w papierach figuruje jako ojciec, wiedział od zawsze. Wczesniej nie mogl wykorzystac tego dnia, gdyz wg prawa, ojcem dziecka byl moj byly maz.

Jeżeli dziecko nie ukończyło jeszcze 2 lat, a twój mąż nie skorzystał, to może wykorzystać urlop ojcowski 2 tygodnie. Chyba że macie dłużej życie pogmatwane...

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych