Skocz do zawartości

Zdjęcie

fałszywe oświadczenie

1 odpowiedź w tym temacie

#1 Jagnaa

Jagnaa

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 13 maj 2019 - 10:14

Dzień dobry. Córka ma syna w domu pomocy społecznej. Raz w roku składa oświadczenie ze swoim mężem, który nie jest ojcem tego chłopca, o dochodach. Mąż córki pracuje za granicą i pobiera świadczenie rodzinne na młodszego syna urodzonego ze związku z moją córką. W zeznaniach do Mposu jednakże oświadczali, ze nie pobierają takiegoż zasiłku. Niepełnosprawny syn był już od wielu lat w dps-ie i moja córka wyszła za mąż, kiedy ten już dawno był w ośrodku. Dlatego obecny mąż córki powiedział, że nie będzie płacił na nieswoje dziecko, a do tego nie miał wpływu na to, że znalazło się ono przed laty, kiedy nie był jeszcze mężem mojej córki w dps-ie. Mops jednakże uważa, że prowadzą wspólne gospodarstwo domowe i dochód zięcia ma być wliczany do kwoty obliczanej na płatność za ośrodek. Moja córka usłyszała od męża, że ten nie da ani złotówki na to, ponieważ i tak dokłada do nieswoje dziecko, biorąc go na święta, wakacje, kupując różne rzeczy przy okazji odwiedzin w ośrodku. Czy Mops może zmusić zięcia do łożenia na odpłatność za nieswoje dziecko umieszczone w dps-ie? Zięć mieszka większą część roku za granicą, jak więc urząd może go do tego przymusić? Nie ma ona konta w Polsce i żadnego majątku. Zięć zdolny jest nawet do separacji z córką, ale płacić nie chce, uważając, że jest to obowiązek prawowitego ojca, który zupełnie się od tego miga.

Chciałabym też zapytać, jakie są konsekwencje fałszywych zeznań w Mopsie dla córki i zięcia jeśli chodzi o tą sprawę? 

Jak należy interpretować pojęcie "wspólnego gospodarstwa domowego", jeśli zięć większą część roku spędza poza domem?

Bardzo proszę o odpowiedź. Będę bardzo wdzięczna.

#2 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 13 maj 2019 - 10:23

A co to kogo obchodzi gdzie spędza większość roku?
Ważne że prowadzi z kimś (twoja córka) wspólne gospodarstwo.
Nie chcę łożyć na nieswoje dziecko? Chyba wiedział o sytuacji kiedy wiązał się z kobietą.
Konsekwencje kłamstwa mogą być takie, że cofną zasiłek a ten pobrany przypiszą do zwrotu.
To jest ukrywanie dochodów.
Patologia

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych