Skocz do zawartości

Zdjęcie

Monitoring zgodny z RODO

4 odpowiedzi w tym temacie

#1 Admin Prawo

Admin Prawo

Zaawansowany użytkownik

• Administratorzy forów
  • 672083 postów

Napisano 08 maj 2019 - 10:47

RODO i przepisom, które zostały wprowadzone w związku z rozpoczęciem jego obowiązywania, zawdzięczamy jednoznaczne odpowiedzi na kilka ważnych pytań o granice dopuszczalności monitoringu i prawa osób nagrywanych. Instytucje
publiczne mogą instalować kamery tylko w ograniczonej liczbie przypadków, wprost wskazanych w ustawie. Podmioty prywatne - wyłącznie w sytuacjach, w których inne (mniej inwazyjne) środki działania nie pomogą osiągnąć założonego celu.

Powrót do artykułu: Monitoring zgodny z RODO

#2 Guest_Damian

Guest_Damian
  • Goście

Napisano 08 maj 2019 - 10:47

My też się ostatnio orientowalismy jak to prawnie wygląda bo zamawialiśmy kilka kamerek do firmy. Jednak warto w takie bezpieczeństwo i kontrolę zainwestować

#3 PawluM

PawluM

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 100 postów

Napisano 17 czerwiec 2019 - 13:09

Ciekawe jak to rzeczywiście interpretować. Napisane jest to dosyć obszernie i cieżko o jednoznaczną interpretacje. Ja właśnie staram się zainstalować u siebie monitoring, konkretnie to znalazłem monitoring IP od https://zabezpieczen...odowy-c-24.html i teraz już sam nie wiem. Muszę głębiej sięgnąć po wiedzę z tego zakresu,

#4 astaro

astaro

Użytkownik

• Członkowie
  • PipPip
  • 25 postów

Napisano 24 czerwiec 2019 - 06:24

Bardzo ciekawy temat i artykuł. Zamawiam własnie z oferty https://www.ov.overm...goria/kamery-ip nowy monitoring do firmy i ta wiedza bardzo mi się przydała. Faktycznie można to interpretować na różne sposoby, ale również sporo rzeczy zostało tu dobrze i szczegółowo wyjaśnionych. 

#5 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 22 styczeń 2020 - 08:51

Jestem współwlascicielem podwórka i sąsiad bez mojej zgody założył kamery które obejmója moj dom gdzie moge to zgłośic zeby te kamery usunąc

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych