Skocz do zawartości

materiały czy pozostałe wydatki?

materiały kolumna 10 pozostałe wydatki kolumna 13 kpir pkpir zakupy jak prawidłowo rozliczać

wróć do serwisu Księgowość 3 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_Kinga

Guest_Kinga
  • Goście

Napisano 06 maj 2019 - 16:03

Witam, mam pytanie odnośnie rozliczania zakupów w odpowiednich kolumnach kpir.

Od niedawna prowadzę działalność z zakresu projektowania, urządzania i pielęgnacji ogrodów. Zakupione rośliny, nawozy, podłoża, donice, maty itp., które następnie wykorzystuje w ogrodach klientów powinnam rozliczać w kolumnie 10 jako materiały? czy są to jedynie pozostałe koszty (kol. 13)?

Logicznie rzecz biorąc są to przedmioty które razem tworzą mój końcowy produkt, czyli ogród - a więc są one materiałami. Dodam jednak, że nie prowadzę bezpośredniej sprzedaży powyższych przedmiotów, nie są one też osobno wyszczególniane na fakturach - wszystko jest wliczone w cenę wykonywanych usług. Jak zatem powinnam je prawidłowo ujmować w kpir?

Z góry dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam ;)

#2 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13471 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 06 maj 2019 - 21:00

Moim zdaniem te zakupy powinnaś ujmować w kol. 10.

#3 vinca

vinca

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 1 postów

Napisano 07 maj 2019 - 12:26

Moim zdaniem te zakupy powinnaś ujmować w kol. 10.

Dziękuję za odpowiedź, osobiście też mi się tak wydaje. Ale może ktoś jeszcze potwierdzi dla pewności? W innym miejscu na to samo pytanie otrzymałam odpowiedź, że powinna być to jednak kolumna 13... A czytając różne artykuły w internecie można się już całkowicie pogubić  :(

#4 Guest_Gość

Guest_Gość
  • Goście

Napisano 29 maj 2019 - 11:29

W 10, jest to część twojego "wyrobu gotowego", podstawowy składnik usługi, którą wykonujesz - patrz na treść definicji w rozporządzeniu.

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: materiały, kolumna 10, pozostałe wydatki, kolumna 13, kpir, pkpir, zakupy, jak prawidłowo rozliczać

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych

Najnowsze tematy