Skocz do zawartości

nieobecność a rehabilitacja w ramach prewencji

wróć do serwisu Kadry 9 odpowiedzi w tym temacie

#1 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 11:21

Mam pracownika który dostał skierowanie na rehabilitacje leczniczą w ramach prewencji rentowej zus. Podczas tej rehabilitacji przebywał w szpitalu uzdrowiskowym. Mam wystawione zwolnienie zus zla za cały okres pobytu. Pracownik przebywał w szpitalu ale na zwolnieniu nie ma pobytu w szpitalu. Nie wiem jak obliczyć wynagrodzenie za ten czas - Czy płatne jest przez Zus czy pracodawce?

#2 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5379 postów

Napisano 18 kwiecień 2019 - 11:27

Naliczasz jak normalne zwolnienie, płatne 80%. Jeżeli wykorzystał 33/14 wynagrodzenia za czas choroby to naliczasz zasiłek chorobowy.

#3 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 18 kwiecień 2019 - 11:44

W internecie wyczytałam, że za takie zwolnienie należy się zasiłek. Wiadomo, ze jak zasiłek to płaci Zus, ale czasem na portalach słowo zasiłek jest po prostu zamiennikiem chorobowego.  Stąd moja niepewność

#4 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13512 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 18 kwiecień 2019 - 21:31

"Wiadomo, ze jak zasiłek to płaci Zus,"

ZUS finansuje zasiłki, ale nie zawsze wypłaca. Bo więksi pracodawcy mają prawo do wypłacania zasiłków, które potem potrącają z przelewów składek ZUS

#5 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 23 kwiecień 2019 - 11:12

"koleżanka" wiem to doskonale, ale w momencie wypłaty muszę wiedzieć z czyich pieniędzy ma to iść (jesteśmy dużą jednostką)

#6 Dorota

Dorota

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 5379 postów

Napisano 23 kwiecień 2019 - 11:50

Naliczasz jak zwykłe zwolnienie lekarskie

#7 koleżanka

koleżanka

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 13512 postów
  • LokalizacjaMazowsze

Napisano 23 kwiecień 2019 - 21:40

"koleżanka" wiem to doskonale, ale w momencie wypłaty muszę wiedzieć z czyich pieniędzy ma to iść (jesteśmy dużą jednostką)

To najlepiej przypomnieć sobie /albo się zapoznać/ stosowne przepisy, a nie opierać się na informacjach z portali internetowych. I niestety nie wygląda na to, że "wiesz to doskonale".  

#8 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2019 - 07:33

To najlepiej przypomnieć sobie /albo się zapoznać/ stosowne przepisy, a nie opierać się na informacjach z portali internetowych. I niestety nie wygląda na to, że "wiesz to doskonale

I po co te uszczypliwości? Moje pytanie nie dotyczyło zasad finansowania zasiłków. Pytam o to czego nie jestem pewna i wydawało mi się,  że od tego jest ten portal, a nie od wysłuchiwania odpowiedzi nie na temat i głupich przytyków.

#9 Maria

Maria

Zaawansowany użytkownik

• Członkowie
  • PipPipPipPipPip
  • 3609 postów
  • LokalizacjaMAŁOPOLSKA

Napisano 24 kwiecień 2019 - 07:53

Ja naliczyła bym wynagrodzenie chorobowe do14/33 dni ,taj jak napisała Dorota.

#10 Guest_magda

Guest_magda
  • Goście

Napisano 24 kwiecień 2019 - 09:16

tak zrobiłam, potraktowałam jak zwyczajne chorobowe

Dziękuję

Dodaj odpowiedź

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych