Skocz do zawartości

Zdjęcie

Premia roczna wypłacona z opóźnieniem a podstawa zasiłku chorobowego

odroczona premia roczna zasiłek chorobowy

wróć do serwisu Kadry Brak odpowiedzi do tego tematu

#1 patrrr

patrrr

Nowy użytkownik

• Członkowie
  • Pip
  • 2 postów

Napisano 01 kwiecień 2019 - 17:41

Dzień dobry,

Mam pytanie, na które szukałam odpowiedzi ale jasnej nie znalazłam.

Pracuję w firmie od stycznia 2018 roku. Od 4 stycznia 2019 jestem na L4 - ciążowym. Podstawa do zasiłku chorobowego została wyliczona jako średnia z ostatnich 12 miesięcy - styczeń - grudzień 2018. Za cały, przepracowany rok 2018 dostałam premię, która zostala wypłacona dopiero w marcu - takie są zasady w naszej firmie, naliczona została w grudniu, a wypłacona dopiero w marcu. Czy w związku z tym podstawa mojego zasiłku powinna zostać przeliczona, jako, że za 2018 rok przysługiwała mi ta premia?

Moja firma twierdzi, że nie przeliczy ponownie tego zasiłku, i tak jak jest ma zostać. Tej premii nie dostanę w marcu 2020 roku, za 2019 rok, gdyż w 2019 nie będę już pracowała - zasiłek chorobowy + urlop macierzyński. Znalazłam informacje, że powinno się przeliczyć zasiłek, jeżeli premia jest odroczona, ale dotyczy okresu, z którego liczy się podstawę do zasiłku. Czy tak jest? Myślę, że już licząc w styczniu podstawę zasiłku, powinni mi wliczyć ten bonus (niewypłacony ale wyliczony) do podstawy. Czy mam rację?

Dodaj odpowiedź

Również z jednym lub większą ilością słów kluczowych: odroczona premia roczna, zasiłek chorobowy

Użytkownicy przeglądający ten temat: 0

0 użytkowników, 0 gości, 0 anonimowych